A tým B tým Dorost Žáci Přípravky Předpřípravka Články St. garda

Lipenecký dědeček - 11. 6. 2022
    Lipeneckého dědečka vybojovala Lysá nad Labem

Vítězný tým Slovan Lysá nad Labem

Lipenecké čekání na vítězství v turnaji starých gard Lipenecký dědeček se znovu o rok prodloužilo. Naposledy domácí tým vyhrál v roce 2019. Letos si trofej pro nejlepší mužstvo odvezl Slovan Lysá nad Labem.

Po covidové přestávce se opět mohl zúčastnit mančaft BCT Bratislava, po dlouhé době naopak chyběla parta kolem Jirky "Figyho" Fialy z Řeže, nyní z Vodochod. A premiérově jsme pozvali Modřany, s nimiž hraje stará garda mistrovskou soutěž Ligu gentlemanů 40+.

Předčasné finále, souboj Modřan a Lysé nad Labem

Bylo velké teplo a bohužel jsme poprvé v historii museli volat záchranku. Martinu Barvovi se po druhém zápase udělalo zle, zkolaboval. Nepříliš rychlá zdravotnická pomoc ho odvezla do nemocnice, diagnóza zní infarkt přední stěny srdeční. Jedna z cév byla zúžená a ucpávala se, večer Martinovi lékaři provedli katetrizaci, do konce týdne by měl jít domů.

Martin Barva útočí a ve 2. zápase zkouší přejít přes bratislavského obránce

Přitom se Martinovi v prvních dvou zápasech dařilo. V podstatě celému mužstvu. Na obhájcem titulu z Kazína zvítězila lipenecká stará garda 3:0, stejně jako nad hosty z Bratislavy. Barvič v těchto dvou zápaech skóroval třikrát. Nedostali jsme ani gól a vše se zdálo být nadějné.

Ve třetím zápase však padla kosa na kámen. Naši hráči úplně zaspali začátek a v 6. minutě prohrávali už 3:0. Potom z penalty snížil Roman Pecl a druhý gól přidal Andrej Shalak, ale na vyrovnání už nám nezbývaly síly. Naopak modřanský Leonardo Marku, který byl nakonec vyhlášen nejužitečnějším hráčem turnaje, ukázal svou sílu a zařídil definitivní zlom zápasu, prohráli jsme 2:5.

Leonardu Marku střílí z trestňáku gól a Modřany vedou už 2:0

Roman Pecl snižuje z penalty na 3:1

Do posledního zápasu nemohli kromě Martina Barvy nastoupit bratři Michal a Petr Stauchové, oba kvůli zranění kotníku. Naopak dorazil Zdeněk Scheib. Jenže zápas proti Lysé nad Labem se našemu týmu vůbec nepovedl. Mužstvo už šlapalo vodu, nebylo moc nebezpečné. Jen Vláďa "Halgy" Halgaš dvakrát trefil z trestňáků tyč.

Míč z kopačky Vládi Halgaše z trestňáku končí na tyči branky Lysé

Útočník Lysé nádherným volejem trefil míč a brankář Honza "Krbec" Kerbach neměl nárok

Lysá tak získala všechny tři body a po jediném zaváhání, kdy jen remizovala s Kazínem, s jistotou dokráčela k premiérovému vítězství v turnaji.

Druhé skončily Modřany, kde byl motorem týmu již zmíněny Leonardo Marku, který v 45 letech ještě nastupuje za modřanské áčko v I.A třídě.

Čtvrtý Kazín doplatil na to, že první dva zápasy neměl brankáře a hlavně celý turnaj kanonýra a rychlíka Petra Tenkráta.

A Bratislava nesestavila dostatečně silný tým, protože další víkend jede na turnaj do Vodochod a někteří hráči šetřili síly.

Celkově se ale turnaj vydařil. Až na kaňku se srdeční příhodou Martina Barvy. Doufejme, že se Barvič ze zdravotních problémů brzy dostane.

Účastníkům patří poděkování za férový přístup, letos rozhodčí Vendelín Poustka a Martin Jeřábek nemuseli řešit větší konflikty jako v minulých letech. Ať žije Lipenecký dědeček 2023!

Lipence: Honza "Krbec" Kerbach, Jirka "Háza" Havlíček, Vláďa "Halgy" Halgaš, Martin "Barvič" Barva, Petr "Šťuch" Stauch, Zdeněk Scheib, Petr "Máca" Macků, Michal "Šťuch" Stauch, Roman Pecl, Jirka "Prezident" Pavlíček,
    Branky: Barva 3, Macků a Shalak 2, Pecl

Sokol Lipence – SK Kazín 3:0
    SK Modřany – Slovan Lysá n.L. 1:2
    BCT Bratislava – Sokol Lipence 0:3
    SK Kazín – SK Modřany 1:3
    Slovan Lysá n.L. – BCT Bratislava 5:1
    Sokol Lipence – SK Modřany 2:5
    SK Kazín – Slovan Lysá n.L. 1:1
    BCT Bratislava – SK Modřany 1:4
    Sokol Lipence – Slovan Lysá n.L. 0:4
    SK Kazín – BCT Bratislava 0:0

Pořadí
    1. Slovan Lysá nad Labem
    2. SK Modřany
    3. Sokol Lipence
    4. SK Kazín
    5. BCT Bratislava

Nejlepší brankář
    Aleš Blažej (Kazín)

Nejlepší střelec
    Václav Sosnovský (Lysá n.L.)

Nejužitečnější hráč
    Leonard Marku (Modřany)

Fotogalerie
    Návod na prohlížení: další fotka se zobrazí poté, co kliknete na nápis "další" nebo jen na jakékoli místo na fotce. Komu nestačí toto minialbum, větší fotky najde ZDE