• Výsledky
    A - tým B - tým Dorost Žáci Přípravka Články Napište nám
    Sezóna 2006-07
    Mini 10

Přípravka se trápila, ale zápas otočila

19. kolo - 26. 5. 2007
    Sokol Lipence - Tempo B 2:1 (0:1)

Vedeme 2:1! Střelec gólu Honza Šalamoun už jásá, ostatním to dojde za půl vteřiny
    Foto: Michal Ondruška
    další fotografie zde

Škola v přírodě, tenis, nemoc a hasiči nám dali zabrat. Obrali nás o pět hráčů základní sestavy.

Nevím, jestli to bylo tím, ale zbytek týmu podal v prvním poločase tragický výkon. Jako když se tři roky neučíme krotit míč, přihrávat, střílet. Za celou první půlku jsme nezjistili, zda brankář Tempa umí chytat. Prostě jsme ho vůbec nevyzkoušeli. Přesné přihrávky se daly spočítat na prstech jedné ruky.

Ale ani soupeř se dopředu příliš nedral. Nezdálo se, že by nás mohl ohrozit a dát gól. A přece! Zařídil to pan (či spíše chlapec) rozhodčí. Odpískal penaltu za to, že míč spadl zezadu na rameno (ale spíš lopatku) Mirka Šrámka. Tedy žádná ruka, natož pak úmyslná nebo ovlivňující směr míče. Útočník Tempa darovanému koni na zuby nekoukal a vymetl šibenici Brousilovy branky. Prohrávali jsme 0:1.

Naštěstí důrazná domluva o poločase chlapcům v bílých dresech pomohla. Najednou tu byl jiný tým, který se snažil útočit a ostřeloval branku Tempa jako u Verdunu. A když obránce soupeře zasáhl míč rukou (tentokrát to byla penalta jasná), proti gólmanovi soupeře se šel postavit kapitán Dan Ondruška. A také vymetl horní roh branky. Vyrovnáno!

Penaltám však ještě nebyl konec. Mirek Šrámek ve vápně sundal útočníka Tempa a zase to bylo na infarkt. Tentokrát ale soupeřův střelec nebyl tak přesný a umožnil Jardovi Brousilovi vyniknout. To byl opravdový zlom v zápase. Stále jsme měli šanci zápas otočit.

Ale chvílemi se zdálo, že fotbalový bůh je proti. Závary před brankou Tempa jako by řídil neviditelný duch, který nedovoloval míči projít do sítě. Jedna akce byla opravdu symptomatická. Nejprve Honza Kerbach překonal brankáře, ten ale ještě konečky prstů vytáhl míč na roh. Z něj centroval Standa Kočár, Martin Kotrč zvoleje trefil nohy obránce Tempa. Odražený míč poslal Marek Petreje do tyče. Od ní se zase míč odrazil a nabíhající Dan Ondruška pálil, brankář opět vyrazil na roh.

Teprve pak to prasklo. Opět kope Standa Kočár, míč letí "do ohně", tam ho Honza "Šála" Šalamoun zasahuje kolenem a posílá do sítě! Konečně je kouzlo zlomeno a vedeme!

Byl to opravdu zápas na mrtvici, naštěstí skončil šťastně. Doufejme, že příští týden v Chuchli to bude bez takových nervů.

Sestava: Jarda Brousil - Lukáš Fousek, Dan Ondruška, Mirek Šrámek, Standa Kočár, Viktor Kábele, Michael Suchiňak, Marek Petreje, Martin Kotrč, Honza Kerbach, Honza Šalamoun, Lukáš Macek, Honza Halgaš

Příští zápas:
    Sobota 2. června 12:45