• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým C tým St. a ml. žáci Přípravky Články Stará garda

  Mladší žáci

  3. kolo - 22. 9. 2012
  Lukáš Navara dvěma hlavičkami knock-outoval soupeře

  Sokol Lipence - Slovan Bohnice 3:2 (2:1)

  TRK! Lukáš Navara se poprvé trefuje hlavou a posílá náš tým do vedení 2:1

  Mladší žáci sehráli zatím nejtěžší zápas v sezóně. Oslabeni o čtyři nemocné spoluhráče a jednoho na rodinném výletě museli povolat dva kluky ze starší přípravky: Dana Porše a Matěje Müllera, který byl ovšem o hlavu menší než obránci Bohnic. Ale nevzdal se a zkoušel své ďábelské kličky.

  Že to bude vyrovnaný zápas, napovídalo už postavení obou týmů v tabulce. Utkal se první a druhý celek. A opravdu, byla to řežba se šancemi na obou stranách. Kuba Hotěk se nejprve zastřeloval a třikrát se ve výhodné pozici netrefil mezi tyče. Potom ho ale uvolnil Dan Porš a Kuba sám před brankářem levačkou zamířil přesně.

  Bohnice ale kousaly dál. Po rohu se nám nepodařilo odvrátit míč do bezpečí, chvíli se hra motala před brankou a pak jeden z bohnických fotbalistů dorazil do sítě a vyrovnal na 1:1.

  Naši borci se ale nesesypali a pokračovali v dobývání branky soupeře. Ohrožením byly zejména naše rohy. Po jednom z nich, který kopal Jonáš Kulveit, trefil balón nedůrazně Kuba Hotěk, ale Lukáš Navara byl včas na správném místě a zblízka hlavou trkl do sítě. 2:1!

  OUHA! Špatné pokrytí soupeřova hráče před brankou a ten ramenem vyrovnává na 2:2. Do konce chybělo pět minut a vypadalo to nedobře. Ještě že se Lukáš v úplném závěru trefil podruhé

  Ve druhém poločase měli více ze hry hosté. S větrem i sluníčkem v zádech tlačili naše hráče do úzkých a mnohdy jsme měli štěstí, že z toho nebyl gól. Nám se nedařila rozehrávka, brankáře protivníka jsme mockrát neohrozili. Kuba Hotěk se místo rychlých nahrávěk utápěl v kličkách a když už se dostal do velmi nadějné šance, zase netrefil branku.

  Když už se zdálo, že Bohnickým docházejí síly, zahráli jsme zbytečně míč na roh a nepokryli natěsno všechny hráče před brankou. A to se nám vymstilo. Volný fotbalista ramenem zblízka zahrál míč do sítě. Pět minut před koncem a vítězství bylo v tu chvíli v trapu.  Kluci se však nevzdali. Nahrnuli se před branku soupeře, obléhali ji jako středověkou pevnost a v krátké době se domohli tří rohů. Ten poslední byl nakonec rozhodující. Dan Kobranov ho zakroutil tak, že trefil vzdálenější tyč, odražený balón trefil jednoho z obránců a pak tu byl zase Lukáš Navara. Hlavou do prázdné branky vstřelil v poslední minutě vítězný gól. To byl dokonalý knock-out soupeře!  Hosté podnikli ještě jeden útok, ale pak byl hned konec. Vyčerpaní lipenečtí fotbalisté slavili důležité vítězství! Za tento zápas jim opravdu patří velký dík. Jeden jako druhý bojovali do posledních sil, na žádném postu jsme neměli slabinu. Ondra Šmejc a Bertík Slížek pomáhali Ondrovi Pavlovi v obraně a vrhali se neohroženě proti balónu. Záložníci neúnavně pendlovali mezi obranou a útokem, klobouk dolů před Jonášem, který hrál celou dobu bez střídání. Jen kdyby ještě o chvíli dřív přihrával... V útoku statečně bojovali s robustnějšími soupeři dva naši nejmenší Matěj a Tomík. A Kuba nejvíc bojoval sám se sebou. Úvodní gól ale dal. Hráčem zápasu je tentokrát Lukáš, který byl dvakrát na správném místě a vždy strčil hlavu tam, kam měl. Ve čtvrtém zápase (včetně jednoho přáteláku) jsme tak dobyli čtvrté vítězství!

  Příští zápas se hraje už ve středu od 17 hodin na Zlíchově. Doufejme, že se aspoň někteří z marodů uzdraví.

  Sestava: Kuba Zima - Ondra Šmejc, Ondra Pavel, Albert Slížek, Lukáš Navara, Dan Kobranov, Jonáš Kulveit, Kuba Hotěk, Tomáš Netolický, Dan Porš, Matěj Müller
  Branky: Navara 2, Hotěk
  (jkl)

  Fotogalerie
  Návod na prohlížení: další fotka se zobrazí poté, co kliknete na nápis "další" nebo jen na jakékoli místo na fotce. Komu nestačí toto minialbum, větší fotky najde ZDE