A tým B tým Ml.dorost St.přípr. Ml.přípr. Předpřípr. Články St. garda
    Mladší dorost

4. kolo - 1. 10. 2016
    První vítězství vyšperkoval Lukáš Navara hat-trickem

Sokol Lipence - FK Řeporyje 6:1 (2:0)

Lukáš Navara ve 4. minutě zblízka otevírá skóre zápasu

Sestava se opět dávala dohromady na poslední chvíli. Zranění, nemoci, výlety, přednášky... A v bráně jsme vyzkoušeli už třetího brankáře: Kubu Ondrušku. Kuba Zima nedorazil a Lukáš Kadlec si s mírně spálenou nohou a strupem věřil víc do pole než do branky.

Začali jsme dobře. Hned ve 4. minutě jsme měli trestňák z pozice tzv. malého rohu. A zde je namístě první pochvala. Zatímco soupeř čekal centr vzduchem, kopající Daniel Kobranov se na dálku gesty domluvil s Lukášem Navarou, že centr půjde na bližší tyč po zemi. A také ano. Lukáš pak nadvakrát dostal míč do sítě.

Ujmout se mohla i pohotová střela Vojty Doubka po naražení Tomáše Netolického, ale Vojta málo klopil nárt levačky a míč šel hodně nad branku.

Pak jsme trochu přepustili iniciativu soupeři. Hodně jsme chybovali v rozehrávce a byli málo důrazní. Řeporyjští si začali trochu více dovolovat a třeba Ondra Šmejc hasil dvakrát poměrně slušně rozjetý útok hostí.

Trochu klidu přinesl gól Tomáše "Novyho". Tom krásně napřáhl z více než dvaceti metrů a mířil přesně k tyči.

Vojta Doubek rozjíždí akci

Další branku přidal už ve druhém poločase Jirka Stoy a byl z toho sám překvapen. Ze 40 metrů nakopával centr do vápna, míč ale skočil a přeletěl brankáře.

Pak jsme zase chvíli vypnuli a ztráceli míče a jednu takovou ztrátu jsme se snažili napravit až moc - za cenu faulu. Poté soupeř kopal trestňák a trefil se přesně pod břevno Kubovy branky.

Naštěstí jsme se brzy dostali opět do třígolového vedení. Daniel Kobranov kopal roh, na hlavičku si vyskočil Viky a nejrázněji šel ve vápně za míčem Lukáš Navara. Z osmi metrů málem protrhl síť.

Lukáš Kadlec kontroluje míč vypálený z rohu, Kuba Ondruška vše jen sleduje

Stejný hráč byl úspěšný při vstřelení pátého gólu týmu a uzavřel tak svůj hat-trick. Skvěle si naběhl na centr malého Máry, který upláchl po křídle a předložil před branku jak na stříbrném podnosu. Výbornou šanci skórovat měl i Vojta Doubek. Lukáš Navara potáhl po křídle a krásně připravil střelu pro Vojtu. Vojta se nerozpakoval, ale gólman hostí byl v tu chvíli namístě.

Poslední gól byl také lahůdkový. Vojta Doubek krásně uvolnil Máru, ten postupoval sám na branku a zcela bezpečně procedil gólmana Řeporyj.

Kluci v neúplné sestavě udělali sobě i trenérům radost. Po většinu zápasu se snažili hrát kombinačně a po křídlech. Také obrana byla pevná a vlastně nedostala gól - ten padl po střele z trestňáku. Byly tam samozřejmě i hluché pasáže, ale celkový dojem byl pozitivní. Po minulé porážce 1:11 to byl balzám na duši.