• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Ml.dorost St.přípr. Ml.přípr. Předpřípr. Články St. garda
  Mladší dorost

  Přátelsky - 4. 4. 2016
  Halgy se odvděčil za kapitánskou pásku

  Sokol Lipence - Olympia Šeberov 7:1 (2:0)  Poslední přípravný zápas před mistráky udělal trenérovi i klukům radost. Tak snad to před sobotou nezakřikneme.

  V krásném jarním počasí na zelenajícím se trávníku jsme se opět střetli s našim pravidelným soupeřem ze Šeberova. A prvních dvacet minut to bylo utkání vyrovnané se šancemi na obou stranách.

  Začali jsme s Honzou Halgašem v obraně, abychom se připravili na "obrannější variantu". Budiž řečeno, že celkem vyšla, i když po levé straně nám utíkal rychlonohý útočník, a to ať ho hlídal Jirka Stoy nebo Lukáš Kadlec. Nakonec ale branku ani jednou pořádně neohrozil, protože ho Honza vždy dohonil a míč mu vzal.

  Naše první tři šance volaly po gólu, ale Lukáš Navara a Dandyn Čech byli příliš zbrklí a Šimon Cikrt poslal střelu těsně vedle. Už se ale začaly objevovat náznaky kombinací, které trenér od svých svěřenců požadoval. Prvné gól padl po jedné takové. Tomík Netolický poslal dopředu po pravém křídle Lukana Navaru, tan od lajny odcentroval a nabíhající Lukáš Kadlec se z voleje trefil pravačkou k tyči. Byl to jeho první gól za mladší dorost, ač je ještě ve věku staršího žáka.

  Pak předvedl vytříbenou střeleckou techniku Dandyn Čech. Narazil si vlevo s Michalem Šlachtou, postupoval k brance a zhruba z rohu velkého vápna obstřelil brankáře a trefil se do vinglu na vzdálenější straně branky.  Po změně stran se Honza Halgaš vydal do útoku a bylo na něm vidět, že si zápas na dolní branku chce užít. Po deseti minutách druhé půle, které byly takové rozhárané a bojovný soupeř nás k ničemu nepustil, to Honza protrhl. Nejprve převzal míč na půlicí čáře a po sóle umístil míč k tyči.

  Nejhezčí branka ale padla po spolupráci více než poloviny mužstva. Nejprve Michal Šlachta kontroloval dlouhý nákop soupeřova brankáře a hlavou poslal malou domů svému gólmanovi Kubovi Zimovi. Ten okamžitě rozehrál na pravého beka Tomáše Netolického. I ten se s balónem moc nepáral a posunl dál po lajně na záložníka Vojtu Doubka. Vojta udělal pár kroků a vysunul stále po prvé straně Lukana Navaru. Ten pak už zamířil k brankce a poslal ostrý centr do malého vápna. No a tam už čekal Honza Halgaš a z voleje napálil míč do sítě. Takové momenty bychom si měli pamatovat. Škoda, že jsme neměli připravené video. Na tomto gólu se podílelo šest hráčů. Jak z fotbalové učebnice.

  Dalším krásným gólem se blýskl Denis Alijagič a také pro něj to byl první gól za dorost. Levačkou trefil nádherně levou šibenici.

  No a Honza Halgaš nejenže zaznamenal hat-trick, ale ještě ho v poslední minutě o jeden zásah vylepšil. Odvděčil se tak trenérovi za podmíněné vrácení kapitánské pásky. Honza ji navlékal na podzim, ale během zimy neplnil své kapitánské povinnosti dobře a přišel o ni. Teď tedy nic nebrání dalšímu "kapitánování".

  Celkově to byl opravdu povedený zápas. Ano, Šeberov, který měl jen jednoho hráče na střídání, postupem času uvadal, takže naši borci měli pro své útočné choutky více času a prostoru. Ale to nesnižuje kvalitu našich akcí. Tak jen aby to podobně vyšlo v sobotu!

  Sestava: Kuba Zima (Lukáš Kaplan) - Petr Bruthans (Kuba Ondruška), Honza Halgaš, Michal Pokorný, Jirka Stoy - Michal Šlachta (Denis Alijagič), Šimon Cikrt, Daniel Čech, Jirka Svoboda (Lukáš Kadlec) - Lukáš Navara, Vojta Doubek (Tomík Netolický)
  Branky: Halgaš 4, Kadlec, Čech, Alijagič
  (jkl)