• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Ml.dorost St.přípr. Ml.přípr. Předpřípr. Články St. garda
  Mladší dorost

  Přátelsky - 20. 3. 2016
  Angličané byli důraznější a přesnější

  Sokol Lipence - Marlborough College 2:7 (2:3)


  Společný snímek před zápasem. Velké foto ke stažení ZDE

  První mezinárodní utkání mladšího dorostu skončilo sice porážkou, ale tato konfrontace s jiným herním stylem byla velmice užitečná. Velmi přínosná byla i pozápasová diskuse kluků mezi sebou.

  Začali jsme nadějně. Hned v první minutě vybojoval Honza Halgaš míč v důrazném souboji s obráncem, ale pak zbrkle vystřelil ještě za vápnem, místo aby si připravil střeleckou pozici, a netrefil branku. Hned z protiútoku propadla obrana. Nechala úplně volného křídelního útočníka a ten pak pálil do otevřené části branky.


  Nepokryté pravé křídlo soupeře mělo hned ve druhé minutě luxusní pozici a otevřelo skóre zápasu  Vzápětí opět pokračovaly zmatky v naší obraně, Tomáš Kábele v nouzi fauloval unikajícího útočníka a z penalty hosté dali už v 5. minutě na 0:2.


  Penalta a v 5. minutě je to 0:2  Naštěstí se kluci po úvodní dvacetiminutovce, kdy hráli jako ponocní, trochu vzpamatovali a natlačili se do pokutového území Angličanů. Poté, co zahrál jeden z hostujících obránců rukou, jsme měli výhodu penalty i my. Šimon Cikrt proměnil a snížil na 1:2.


  Šimon Cikrt penaltu zvládl. 1:2

  Jenže okamžitě po rozehrání nám opět unikl útočník po pravé straně a z rychlého protiútoku opět zvýšil na rozdíl dvou branek.


  Je to opět o dva góly, hosté vedou 1:3

  Ale v těchto fázích jsme nehrál úplně zle. Po šancích Honzy Halgaše a Lukáše Navary jsme se dostali k zahrávání rohu a po něm Honza Halgaš hlavou snížil na 2:3.


  Honza Halgaš hlavou snižuje na 2:3

  To bylo tedy poločasové skóre a v kabině znělo odhodlání, že po přestávce výsledek zápasu zvrátíme. Bohužel se tak nestalo. Dílem za to mohlo zranění nejlepšího hráče v našem dresu Kuby Zimy. Anglický útočník šel do souboje s ním až příliš důrazně a zasáhl ho kopačkou do hlavy. Kuba byl chvíli mimo sebe a musel střídat.

  Náhradnímu brankáři Lukášovi Kaplanovi se však jeho představení před domácím publikem tentokrát vůbec nepovedlo. Pustil tři laciné góly a trenéři se proto odhodlali pustit do brány staršího žáka Kubu Ondrušku. I ten jednou inkasoval, avšak celkově předvedl slušný výkon.

  Celkové skóre tak nakonec zní poměrně hrozivě, ale tak propastný výkon obou mužstev nebyl. Hosté byli sice o hodně dravější a nebezpečnější a lépe si uměli poradit se skákavým terénem, ale prohra o pět gólů je dost krutá. Pravdou je, že výkonem vyčníval do svého zranění Kuba Zima, ale v poli se mu nikdo nevyrovnal a i zkušenější hráči podali spíše průměrný výkon. Míč jim dělal problémy, odskakoval od kopaček, nepouslouchal je při zpracování i při nahrávkách. Do mistráků zbývají ještě tři týdny, tak doufejme, že to při trénincích a přáteláku doženou.

  Po zápase měli hráči obou týmů připravené občerstvení a využili setkání ke vzájemné diskusi, kterou Angličané nazývají "socializing".
  "Socializing"

  Sestava: Kuba Zima (Lukáš Kaplan, Kuba Ondruška) - Petr Bruthans (Jirka Stoy), Michal Šlachta, Tomáš Kábele, Michal Pokorný - Šimon Weiss (Vojta Doubek), Šimon Cikrt (Vlasta Mikoláš), Daniel Čech, Lukáš Navara (Lukáš Kadlec) - Matěj Cuřín (Tomík Netolický), Honza "Halgy" Halgaš
  Branky: Cikrt, Halgaš
  (jkl)

  Fotogalerie
  Návod na prohlížení: další fotka se zobrazí poté, co kliknete na nápis "další" nebo jen na jakékoli místo na fotce. Komu nestačí toto minialbum, větší fotky najde ZDE
  .