• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Ml.dorost St.přípr. Ml.přípr. Předpřípr. Články St. garda
  Mladší dorost

  Přátelsky - 7. 2. 2015
  O pět gólů se podělilo pět střelců

  Olympia Šeberov - Sokol Lipence 1:5 (0:2)


  Šance domácích po rohu. V brance je poprvé nováček Lukáš Kaplan

  Dorostenci vstoupili do nového roku tam, kde starý rok uzavřeli - na umělce na Šeberově. Sešla se prakticky nejsilnější sestava, chyběli jen Tomáš Krycner, Jirka Svoboda a Denis. Ze starších žáků zaskočil i Vojta Doubek, který rád sbírá zkušenosti ve vyšší kategorii.

  Úvodní čtvrthodina ale byla jasně poznamenaná tím, že jsme dva měsíce nestáli na velkém hřišti. Prakticky nebyla vidět nahrávka, míč odskakoval od nohou našich hráčů jak od dřevěných sloupů. Častěji se tím pádem hrálo na naší půlce. Ještě že Kuba Zima vládl ve svém pokutovém území neomylně a chodil si i pro dlouhé balóny.

  Chvíli poté, co jsme v polovině poločasu vystřídali brankáře a do branky si poprvé v životě stoupl nováček Lukáš Kaplan, se hra přece jen uklidnila a zpřesnila. Honza Halgaš na polovině zpracoval míč, viděl vpravo nabíhat Šimona Cikrta a předložil mu krásný pas do běhu před vápno. Šimon byl u míč o chvíli dřív než vybíhající brankář a krásně ho přehodil.

  V nastavení prvního poločasu Honza Halgaš na pravé straně vápna udržel balón, nakročil s ním do středu a pak opět skvěle předložil před volnou branku Dandynovi Čechovi. Ten se zpravidla v těchto situacích nemýlí - zvýšil na 2:0 pro naše barvy.  Hned v úvodu druhé půle Šimon Cikrt oplatil Honzovi gólovou nahrávku. Vysunul ho kolmicí na hraně ofsajdu, Honza po dvou krocích ve vápně vypálil přesně k tyči a bylo to už 3:0.

  Naši hráči v podstatě kontrolovali hru. Domácí se do šancí dostávali ojediněle a když už byli v palebné pozici, naložili se šancí prachmizerně a stříleli mimo tři tyče. Nicméně po ojedinělé akci přece jen snížlil. Levý křídelní útočník postupoval po naší otevřené pravé straně sám na brankáře a všiml si nepokrytého místa u bližší tyče.

  Pak rozhodčí odpískal v náš prospěch přísnou malou domů, když dezorientovaný obránce Šeberova poslal míč místo od branky k brance a gólman míč vyrazil rukama. Kopali jsme tedy nepřímý volný kop uvnitř malého vápna a všichni soupeřovi hráči postavili zeď na brankové čáře. Naši hráči nerozehráli tento trestňák nejlépe (měli "nalít" proti noze hráčům kolem penaltového bodu), ale míč se přesto dostal po několika odrazech k Šimonu Weissovi. Ten propálil vše před sebou a rozvlnil síť počtvrté.

  Trochu kuriózní byl i poslední gól z kopačky Matěje Cuřína. Matěj kopal roh pravačkou zprava, takže nemůže být řeč o nějaké vnitřní rotaci. Přesto míč narazil do vzdálenější tyče, pak se odrazil do zad bránícího hráče a pak do sítě.

  Další šance pak měli Lukáš Navara dvakrát, Vojta Doubek taky dvakrát, před Matějem Cuřínem z prázdné branky na poslední chvíli ukopával stoper Šeberova. Nezvyklým trumfem mohl být "Tik", který si v první i druhé půlce krásně naběhl na roh a dvakrát krásně vypálil z voleje. Pokaždé měl smůlu, protože mu stál v cestě obránce, i když střílel mimo dosah brankáře.

  Celkově to až na úvodní čtvrthodinu byl solidní výkon. Obrana působila celkem kompaktně i stopeři se snažili míče aktivně vyvážet nebo přesně nahrávat. Záloha se až na výjimky snažil narážet si míče a vysunovat útočníky. A ti způsobovali dosti neplechy domácí obraně. Co se nepovedlo, byly zbytečné řeči ať směrem k soupeřům, tak směrem k rozhodčímu. To by se nám v mistrácích mohlo těžce nevyplatit. Kdo si to nesrovná v hlavě, oslabuje tým a nemá na hřišti co dělat.

  Sestava: Kuba Zima (Lukáš Kaplan) - Petr Bruthans (Vlasta Mikoláš), Michal Šlachta, Tomáš Kábele (Jirka Stoy), Michal Pokorný - Šimon Cikrt, Daniel Čech, Šimon Weiss, Lukáš Navara - Matěj Cuřín, Honza "Halgy" Halgaš (Vojta Doubek)
  Branky: Cikrt, Čech, Halgaš, Weiss, Cuřín
  (jkl)