• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Ml.dorost St.přípr. Ml.přípr. Předpřípr. Články St. garda
  Mladší dorost

  Přátelsky - 4. 12. 2015
  Dorostenci předvedli nejlepší výkon na podzim

  Olympia Šeberov - Sokol Lipence 4:5 (1:2)


  Jirka Stoy odvrací hlavou roh domácích (omluvte kvalitu, foceno mobilem)

  Mladší dorost uzavřel zápasovou část roku 2015 kvalitním přátelským utkáním na umělce v Šeberově. A protože některé opory (Šimon Weiss i Cikrt, Tomáš Kábele, Jirka Svoboda) nemohly přijít, povolali jsme i starší žáky, kteří nyní hostují na Zbraslavi (Ondra Šmejc, Vojta Doubek, Dino Dražan) a mladšího žáka Denise Alijagiče.

  Úvod utkání ale vyšel lépe domácím. Ve třetí minutě podnikli rychlý výpad po pravém křídle, následoval prudký centr před branku. Kuba Zima na něj sice vyskočil a trochu si na míč sáhl, nicméně balón prošel až na volného útočníka Šeberova a ten dorazil míč do sítě.

  Naštěstí jsme brzy vyrovnali. Lukáš Navara se před vápnem dostal k odraženému míči a podle hesla "když nevíš co s tím, vystřel", vypálil a gólman domácích střelu jen lehce lízl prsty, ale její cestě pod břevno nezabránil.

  O pět minut později předvedl Tomáš Krycner akci jak z fotbalové učebnice. U pravé lajny se prosadil v tvrdém souboji rameno na rameno s obráncem Šeberova, dostal se do vápna až k brankové čáře, tam míč zasekl a poslal ho zpět na nabíhajícího Honzu Halgaše. Ten z voleje mířil přesně k tyči. Opravdu lahůdka.  Ještě hezčí mohl být gól z akce, ve které hrál hlavní roli Denis. Na levém okraji vápna si pohrál s obráncem takovým způsobem, že ten nevěděl, kde mu hlava stojí. Kličky tam, zpátky, najednou housle, rychlý výpad vpřed a centr přímo na hlavu Honzy Halgaše. Ten se snažil hlavičkovat do protipohybu brankáře, ale bohužel těsně minul levou tyč šeberovské branky.

  Po přestávce se kluci snažili o kombinační akce a při některých se až fotbalové srdce smálo. Malý Denis nádherně kolmicí uvolnil Daniela Čecha, ten postupoval sám na brankáře, snažil se ho obhodit, ale strážce šeberovské branky míč vyrazil. Naštěstí byl na správném místě Tomáš Krycner a ještě mezi nohama dobíhajícího obránce protlačil míč do sítě.

  Domácí pak snížili na 2:3 střelou z trestňáku do šibenice, kterou sice Kuba Zima na první pokus vytěsnil, ale míč se pak stočil zpět do branky.

  Pokračovali jsme však v líbivých akcích. Denis si na pravé straně udělal dva obránce, poslal nahrávku před branku a Honza Halgaš měl jednoduchou úlohu trefit se do prázdné branky. O pár minut později ale ukázal, co všechno se dá nedat. Pokud někdo viděl minulý víkend šanci Milana Škody ze Slavie v zápase proti Příbrami, který přestřelil prázdnou bránu z malého vápna, tak Honza po akci Lukáše Navary stál ještě o dva kroky blíž bráně. Skoro by člověk řekl, že přestřelit z tohoto místa odporuje přírodním zákonům... Nicméně míč šel opravdu jen do ochranné sítě za brankou.

  Vzápětí napodobil Honzu Denis. Vzorně sice vybojoval míč po špatném výkopu brankáře, šel sám proti brankáři a umísťoval míč k pravé tyči. Jenže míč šel o dvacet centimetrů vedle.

  Šeberovští kluci v této fázi nestíhali, a tak nebylo divu, že po dalším krásném uvolnění Daniela Čecha šel Honza Halgaš sám na branku a tentokrát spolehlivě poslal míč za vybíhajícího gólmana.

  Do konce zbývalo třináct minut a v té chvíli jako by naši borci vypnuli proud. A naopak domácí ožili. Po minele posledního stopera Michala Šlachty snížili a bojovali dál. Tři minuty před koncem se jim podařilo po závaru před naší brankou snížit na 4:5 a kousali dál. Nakonec ale lipenečtí dorostenci vítězství uhájili a odjeli se odměnit do Mekáče.

  Zápasy s kluky ze Šeberova mají náboj, jsou vyrovnané a velmi oběma stranám svědčí ke zlepšení úrovně. Budeme této spolupráce využívat dál, příští utkání je naplánováno na druhou polovinu ledna.

  Sestava: Kuba Zima - Petr Bruthans (Ondra Šmejc), Michal Šlachta, Michal Pokorný, Jirka Stoy (Vlasta Mikoláš) - Tomáš Krycner (Vojta Doubek), Denis Alijagič (Dino Dražan), Daniel Čech, Lukáš Navara - Matěj Cuřín, Honza "Halgy" Halgaš
  Branky: Halgaš 3, Navara, Krycner
  (jkl)