• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Ml.dorost St.přípr. Ml.přípr. Předpřípr. Články St. garda
  Mladší dorost

  Příprava - 30. 8. 2015
  První zápas v nové kategorii: střídavě oblačno

  Čechie Smíchov - Sokol Lipence 4:2 (2:0)

  Na obloze sice nebyl ani mráček, vedro k zalknutí, ale naše hra připomínala proměnlivé počasí. Nástup jsme neměli špatný, ale většinou nás zbrzdilo špatné zpracování míče nebo mizerná přihrávka. Anebo zbrklost, jako v případě dirigenta hry Dandyna Čecha. Ten se sice dostával jako správný špílmachr k míči docela často, ale bohužel toho nedokázal využít. Zbavoval se míče předčasně, nedokázal si připravit pořádnou střeleckou pozici. Ale pořád hrál nadprůměrně.

  Přitom když si to kluci dokázali dát pěkně po zemi a po křídlech, vždycky z toho byla ošemetná situace před brankou soupeře. Ať to byl Michal Šlachta či Lukáš Navara vpravo nebo Matěj Cuřín vlevo. Bohužel to ke gólu nevedlo.

  Domácí dali své dva góly v úvodním dějství velmi lacino. Při prvním kopali trestňák z více než 25 metrů a stoper umístil střelu přesně k tyči.


  Kuba Zima se marně natahuje na velmi přesný trestňák domácího kapitána

  Při druhém gólu trochu zaváhal Petr Bruthans při rozehrávce. Myslel si, že menšího kluka lehce obhodí, ale ten mu balón sebral, nahrál do středu útoku a tam rozeběhnutý forvard nezaváhal.  Po přestávce to chvíli vypadalo, že trenéři nalili na hlavy našich hráčů živou vodu. Ti se do soupeře zakousli a výsledkem bylo vyrovnání po pěkné akci, která začala už u Kuby Zimy. Rozehrál doleva na "Tika", ten prodloužil dopředu na nabíhajícího Honzu Halgaše, který se z obrany přesunul do útoku. Kapitán se probil do vápna a zkusil vystřelit. Zblokovaný míč ale dopadl přesně před dobíhajícího Daniela Čecha a ten se nerozpakoval poslat ho bodlem do odkryté části branky.

  Ani poté ale aktivita našich chlapců nepolevila. Vzadu sbírali míče a posílali je na nabíhající útočníky. Honza Halgaš dokonce obhodil brankáře a míč směřoval do prázdné branky. Vyšší tráva ho ale trochu zbrzdila, takže na brankové čáře ho stihl doběhnuvší obránce.


  Roh domácích, tentokrát bez užitku

  Potom ale kapitán Honza Halgaš předvedl "blikanec" ala Tomáš Řepka a po souboji se stoperem Čechie, se kterým si už předtím vyměnil pár ostrých slov, se na něj obořil pěstí. K jeho smůle stále hned vedle rozhodčí a otec v jedné osobě - Vláďa Halgaš - a okamžitě ho poslal ze hřiště.

  Tým se tedy vydal dobývat obranu Čechie bez podstatné podpory - a to bylo znát. Navíc domácí opět získali půdu pod nohama a jejich útoky se začaly valit na Kubovu branku. Ten chvílemi čaroval a zachránil tři jisté góly. Další tři až pět šancí Čechie zazdila. A lipenečtí fotbalisté nestíhali. Vepředu vůbec neudrželi míč a vzadu byli pomalejší než soupeř. Proto nebylo divu, že domácí nakonec vylepšili skóre na 4:1. Snížili jsme v poslední minutě vlastním gólem domácího stopera, kterého dobře atakoval Lukáš Navara. Obránce Čechie ukázkově přehodil svého gólmana a stanovil tak konečný výsledek na 4:2.

  Byl to první zápas, tak netřeba dělat velké závěry. Je ale vidět, že když zabereme a jdeme do soubojů zostra, snažíme se o moderní fotbal přes strany, při bránění přistupujeme k protihráčům včas, tak to jde. Chyběli nám ještě Lukáš Racca, Šimon Cikrt, Tomáš Krycner a kluci, kteří mají střídavý start na Zbraslavi (Tomášové Netolický a Chrt, Ondra Šmejc a Míra Hrdlička), takže bychom do mistráků měli být ještě posíleni.

  Sestava:Kuba Zima - Šimon Weiss, Jirka Stoy, Honza Halgaš, Michal Pokorný - Michal Šlachta (Vlasta Mikoláš), Tomáš Kábele (Petr Bruthans), Daniel Čech, Matěj Cuřín - Lukáš Navara, Jirka Svoboda
  Branky: Čech + vlastní Čechie Smíchov (jkl)