• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Ml.dorost St.přípr. Ml.přípr. Předpřípr. Články St. garda
  Mladší dorost

  9. kolo - 1. 11. 2015
  Kapitán napodobil Lewandowskiho: dal pět gólů

  Slavoj Suchdol - Sokol Lipence 1:6 (1:3)


  Tomáš Kábele se napřahuje na volej, vzápětí bombou trefil břevno

  Dorost si konečně po zápase mohl v kabině zařvat vítězný pokřik. Přehrál poslední tým tabulky Suchdol na jeho hřišti a nastřílel v jednom zápase tolik gólů, jako v součtu za celý podzim.

  Kluci začali v krásném slunečném počasí na dobře připraveném trávníku aktivně. Hned ve 3. minutě se dostal do šance Honza Halgaš, který tentokrát nastoupil v útoku místo obvyklé pozice stopera. Brankář však ránu vyrazil a dorážku poslal Jirka Svoboda do břevna. O pár chvil později kopal první trestňák Matěj Cuřín a střela jen těsně minula pravý vingl soupeřovy branky.

  V 8. minutě utekl po levé straně Honza Halgaš, nacentroval před branku a tam na malém vápně Lukáš Navara, který nastoupil poprvé po více než měsíční přestávce zaviněné zraněním, napoprvé promáchl a napodruhé poslal míč do rukou brankáře.


  Další šance, tentokrát brankář domácích zachránil

  Pak to už ale přišlo. V 10. minutě jsme kopali další trestňák a trenér Ondra Čech na něj poslal Honzu Halgaše. Ostatní dostali pokyn, aby nastavili zeď a znemožnili brankáři výhled. A povedlo se to. Honza krásně trefil horní růžek branky, brankář nemohl nic dělat.  O tři minuty později vyslal Honzu krásnou nahrávkou Lukáš Navara a kapitán sám proti brankáři nezaváhal. Stačila ale jen chvilička zaváhání v obraně a domácí snížili.

  Naštěstí jsme předvedli akci jako přes kopírák, tentokrát byl skvělým nahrávačem "Deny" Slížek. Ve 20. minutě už jsme tedy vedli 3:1 a zdařile jsme kontrolovali hru. Bohužel do konce poločasu přibylo na našich kopačkách nepřesností, takže mohl vyniknout i Kuba Zima. Skóre se ale do přestávky už nezměnilo.

  Hned po změně stran jsme na soupeře znovu vlétli. Daniel Čech našel ve vápně Honzu Halgaše a ten v pádu k tyči upravil na 4:1. Běžela teprve 50. vteřina druhého poločasu.

  A Honza se prosadil i popáté a napodobil tak kanonýra Roberta Lewandowski z Bayernu. Ten však svých pět gólů dal za devět minut, Honza za necelou třičtvrtěhodinu. Ale první hat-trick v úvodním poločase taky za devět minut.

  Další góly mohli přidat Tomáš Kábele, který nastřelil břevno, Lukáš Navara nebo Daniel Čech či "Deny" Slížek, jejichž střely buď těsně vedle nebo je zlikvidoval brankář Suchdola.

  Necelých pět minut před koncem jsme předvedli krásnou gólovou akci. Kuba Zima nakrátko rozehrál "Tikovi", ten vepředu našel Honzu Halgaše. Honza z první sklepl do křídla Matějovi Cuřínovi, ten vběhl do vápna, vyhnul se obránci a přesně k tyči uzavřel skóre na 6:1. V poslední minutě ještě utekl netradičně po křídle Tomáš Kábele, ale mířil těsně vedle levé tyče.

  První vítězství v sezóně bylo zasloužené, i když domácí Suchdol nás příliš nepotrápil. Ukázalo se ale, jak důležitý je důraz v útoku a chladná hlava při zakončení. Kdybychom se toho drželi i v předchozích zápasech (hlavně v Běchovicích, doma se Štěrboholy nebo se Stodůlkami), máme minimálně o čtyři body víc. Velká pochvala samozřejmě patří kapitánovi za pět gólů, ale dnes nezklamal nikdo. Kuba si sice vybral slabší chvilku při gólu, ale pak dvakrát zasáhl nadstandardně a chybu napravil. Obranu dirigoval Michal Šlachta a na to, že hrál na posledním stoperu poprvé, to nebylo vůbec špatné. Druhý stoper Tomáš Kábele mohl tentokrát i pomáhat útoku. Z beků to nejvíce šlo - zvlášť po změně stran - "Tikovi", založil například poslední gólovou akci. V záloze byl asi nejvíc vidět Matěj Cuřín. Dandyn Čech spoustu balónů svou předvídavostí vybojuje, ale spoustu také ztratí. Také Šimona Weisse známe důraznějšího a přesnějšího. Snažili se Jirka Svoboda i "Deny" Slížek. V útoku se kromě pětigólového střelce vystřídali Tomáš Krycner a Lukáš Navara - oběma by prospělo více sebedůvěry, vzít si míč pro sebe, utéct a zakončit.

  Následovala oslava v Mekáči, kam po svém vítězném zápase na Zlíchově dorazila krátce po dorostencích i mladší přípravka. Zřejmě slušnej oddíl!


  Zasloužená odměna, letos poprvé: Mekáč

  Sestava: Kuba Zima - Jirka Stoy (Petr Bruthans), Tomáš Kábele, Michal Šlachta, Ondra "Tik" Pavel - Jirka Svoboda, Šimon Weiss, Dandyn Čech, (Bert "Deny" Slížek), Matěj Cuřín, - Lukáš Navara (Tomáš Krycner), Honza Halgaš
  Branky: Halgaš 5, Cuřín
  (jkl)