• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Ml.dorost St.přípr. Ml.přípr. Předpřípr. Články St. garda
  Mladší dorost

  7. kolo - 18. 10. 2015
  Po dobrém vstupu do zápasu přišel výpadek

  TJ Kyje - Sokol Lipence 7:3 (5:1)


  Míč je poprvé v naší brance. Rozhodčí zapískal malou domů a domácí z trestňáku uvnitř vápna propálili naši obranu i brankáře

  Naši hráči si byli vědomi síly soupeře i toho, že se hraje na neoblíbené umělé trávě (byť je úplně nová, s dlouhým vláknem) a vstoupili do zápasu velmi důrazně. Prvních pět minut patřilo nám. Kluci agresivně přistupovali k soupeřům a tlačili se dopředu. Vybojovali tak roh a Honza Halgaš po něm hlavou jen těsně minul levý horní roh branky Kyjí.

  Potom se v 6. minutě dostali domácí poprvé do našeho vápna, Kuba Zima tentokrát v roli obránce v nouzi lehce přiťukl brankáři, ten sebral míč do ruky a rozhodčí zapískal nedovolenou malou domů. Přestože jsme postavili zeď jak před hradem Karlštejn, domácí si přiťukli a propálili jak bránící hráče, tak gólmana.

  My jsme zatím však nepolevili v útočných snahách a opět jsme v 11. minutě vybojovali roh. Dany Čech opět našel centrem hlavu Honzy Halgaše a ten do protipohybu gólmana vyrovnal.

  O čtyři minuty později jsem ale ztratili míč na polovině, přišla kolmice na útočníka, ten byl u míče o setinu vteřiny dřív než náš brankář, udělal mu kličku a zasunul do prázdné branky.

  Měli jsme opět šanci k vyrovnání. Jirka Svoboda pálil k tyči a gólman Kyjí jen s námahou vyrazil na roh.

  Jenže místo vyrovnání šel soupeř v 19. minutě do dvoubrankového náskoku. Opět za to mohl nedůraz na polovině, míč se dostal na pravého beka Kubu Zimu, ten ale odevzdal míč domácím. Ti opět neváhali, přenesli míč do vápna a přesná střela k tyči znamenala vedení 3:1. Po půlhodině to bylo už 4:1. Kyjský záložník vysunul kolmicí pravé křídlo, s nímž si ani "Tik", ani Ondra Šmejc nevěděli rady. Křídelník utekl a přehodil vybíhajícího gólmana.  Jako by nám v tu dobu došel dech. Směrem dopředu jsme vůbec nebyli nebezpeční, ztráceli jsme míč hned za půlicí čarou a domácí okamžitě startovali do protiútoků. Po jedné zbytečné ztrátě dua Dany Čech - "Doubas" Slížek Kyje zase bleskově udeřily a bylo to v poločase už 5:1.

  Na druhý poločas se do brány postavil opět Kuba Zima a jeho kolega "Marťas" Racca šel do útoku. Domácí už tolik nekousali, ovšem v obraně byli stále nekompromisní a ostrými zákroky na hraně faulu nenechávali naše útočníky dýchat. Přesto jsme se dostali do dvou šancí po rychlých brejcích po křídle. "Marťas" a "Denis" však střely z voleje neumístili mezi tři tyče.

  Ale i naše obrana hrála zostra. V jednu chvíli to ale Tomáš "Yetti" Kábele přehnal a srazil útočníka ve vápně. Na penaltu si Kuba Zima sáhl, ale v cestě míče do sítě nezabránil.


  Kuba vystihl směr penalty, na míč si sáhl, ale v cestě do brány kulatému nesmyslu nezabránil

  Po faulu na Šimona Weisse jsme však kopali penaltu i my. Bezpečně ji proměnil Šimon Cikrt.

  V závěru se ještě měnilo skóre na obou stranách. Nejprve jsme nechali samotného záložníka domácích a ten proti Kubovi nezaváhal. A posledním skórujícím byl Tomáš Krycner, který byl ve správný čas na správném místě poté, co brankář vyrazil míč po střele Vlasty "Denise" Mikoláše jen před sebe. Tomáš z malého vápna doklepl do prázdné branky.

  Co dodat? Zkraje utkání se zdálo, že to kluci vzali za správný konec a přimáčkli Kyje k vlastnímu vápnu. I po přestávce nehráli vyloženě zle, vždyť druhý poločas skončil nerozhodně 2:2. Nesmíme si však dovolit výpadky a nedůraznou hru, jinak se nám to vymstí. Jako v neděli v Kyjích.

  Sestava: "Marťas" Racca (Kuba Zima) - Kuba Zima (Petr Bruthans), Tomáš Kábele, Honza Halgaš, Ondra "Tik" Pavel (Ondra Šmejc) - Šimon Cikrt, Šimon Weiss, Dandyn Čech, Jirka Svoboda (Vlasta "Denis" Mikoláš) - Matěj Cuřín, Tomáš Krycner ("Doubas" Slížek)
  Branky: Halgaš, Cikrt, Krycner
  (jkl)