• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Ml.dorost St.přípr. Ml.přípr. Předpřípr. Články St. garda
  Mladší dorost

  3. kolo - 20. 9. 2015
  Třikrát sami na branku - ale gól padl až z penalty

  Sokol Lipence - Viktoria Štěrboholy 1:3 (0:1)


  Šimon Cikrt (není na snímku) dává jediný gól našeho mužstva z penalty

  Dorostenci se museli obejít bez distancovaného Honzy Halgaše a na jejich výkonu to bohužel bylo znát. V týmu nebyl nikdo, kdo by ostatní dirigoval, burcoval a hlavně byl neprostupnou hrází zadních řad. Sám hříšník minulého zápasu to na viděl na vlastní oči z divácké lavičky, takže si snad uvědomil, že mužstvu pomůže více, když bude na hřišti.

  Naši fotbalisté nezačali zle. Měli míč častěji na kopačkách a Štěrboholům toho moc nedovolili. Ve 12. minutě Lukáš Navara ukázkově našel nabíhajícího Daniela Čecha, ten šel sám proti brankáři, vystřelil levačkou, ale míč se stočil těsně vedle pravé tyče. Chtělo to opačnou faleš nebo střelu pravačkou. Podobně střelecky selhal Lukáš Navara, který běžel sám na gólmana, ale na hranici velkého vápna jako by se své příležitosti lekl a místo přesné střely k tyči míč napálil bezhlavě přes břevno.

  Na druhé straně zahřmělo z nenápadné akce. Obrana nechal vystřelit z poměrně velké dálky záložníka hostí, balón před padajícím Kubou Zimou skočil a přeskočil mu ruce do sítě.

  Do přestávky mohl znovu Lukáš Navara srovnat. Krásně se uvolnil na velkém vápně, ale střela se mu nevyvedla, brankář ji pomalu mohl chytit do zubů. Jako slušná šance vypadal trestňák, který vybojoval rvavý Matěj Cuřín. Daniel Čech ho však zahrál jalově, pro brankáře.  Druhá půle místo náporu na dolní branku přinesla spoustu nepřesností. Kluci si nedokázali pořádně nahrát, navíc jako by neměli motivaci nabíhat si na přihrávky a dát do svého výkonu vše. Působili mdle a bez energie. Pravdou je, že kvůli nevolnosti odstoupili Michal Šlachta a Šimon Weiss, takže na střídání zbyl jen jeden hráč. To však neomlouvá slabou vůli jít za vyrovnáním, případně za vítězstvím. Chyběl tahoun, který by zavelel na zteč. Lukáš Navara se bohužel vůbec nedostal do hry, nešlo to ani bekům, kteří minule hráli dobře. Jediní, kdo se snažili bojovat, nabíhat si a být aktivní, byli Matěj Cuřín, Tomáš Kábele a Daniel Čech.


  Vlasta Mikoláš bojuje se záložníkem Štěrbohol

  Slabý důraz se projevil i při druhém gólu. Hostující útočník se prosadil mezi dvěma našimi obránci a přesnou střelou propálil Kubu Zimu. Naděje nám svitla čtvrt hodiny před koncem. Šimon Cikrt se probil do vápna, ale byl sražen. Sám pak z penalty nekompromisně snížil.

  Jenže místo dalšího tažení za vyrovnáním přišla další komplikace. Petr Bruthans se nechal ve vápně na brankové čáře obejít hostujícím hráčem a pak ho zfauloval. Kuba Zima ale napravil svou chybu z první půle a penaltu vyrazil.


  Kuba Zima likviduje penaltu Štěrbohol

  Ale stejně jsme to vyrovnání nedotáhli. Dvě minuty před koncem si nechal sebrat míč "Tik" jako poslední stoper a soupeř zblízka nedal Kubovi šanci.

  Takže jestliže jsme minule za výkon v Běchovicích chválili, tentokrát to byla bída. Hlavně po přestávce. Takhle se o vítězství nebojuje.

  Sestava: Kuba Zima - Petr Bruthans, Tomáš Kábele, Ondra "Tik" Pavel, Michal Šlachta (Vlasta Mikoláš) - - Jirka Svoboda, Šimon Weiss, Daniel Čech, Lukáš Racca (Šimon Cikrt) - Matěj Cuřín, Lukáš Navara
  Branka: Cikrt (pen.)
  (jkl)