• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Ml.dorost St.přípr. Ml.přípr. Předpřípr. Články St. garda
  Mladší dorost

  2. kolo - 13. 9. 2015
  Toto utkání jsme měli vyhrát

  Běchovičtí Sršni - Sokol Lipence 1:1 (1:1)


  Jediná nebezpečná akce domácích v prvním poločase, gól z toho ale nebyl

  Mladší dorostenci sice přivezli bod z druhého konce Prahy, ale vzhledem k tomu, že jsme měli více ze hry a více střeleckých pokusů, spíše jde o ztrátu. Toto utkání jsme měli vyhrát.

  Na začátku sice zlobili domácí a snažili se probít před brankáře Kubu Zimu. Ale pokud už něco uteklo krajním bekům, poslední stoper Honza Halgaš si to pohlídal a nedopustil přímé ohrožení svého gólmana. Běchovičtí se do jakž takž nebezpečných situací zkraje zápasu dostávali jen po rozích nebo centrovaných trestňácích.

  Ale pomalu začala získávat půdu pod nohama naše záloha. Přihrávkami - mnohdy na jeden dotek - se naši hráči dostávali na dostřel soupeřovy branky. V 8. minutě po kombinaci dvou útočných hrotů ve finále Matěj Cuřín přiťukl Lukášovi Navarovi, ale ten v nadějné pozici přestřelil.

  Ve 21. minutě si vyjel na výlet pravý bek Míša Šlachta. Narazil si s Lukášem Navarou a svojí slabší levačkou se z voleje opřel do míče. Ten - ač nebyl moc prudký - krásně zapadl za vzdálenější tyč - 0:1!

  Ale měli jsme i další šance. Brankář domácích podskočil centr z rohu, ale Honzu Halgaše to překvapilo natolik, že nedokázal hlavou zamířit přesně. V tuto chvíli jsme hráli jednoznačně líp než soupeř a zdálo se, že nic než pohodlné vítězství nás nemůže čekat.

  Běchovičtí Sršni se snažili podnikat rychlé protiútoky, ale pro Kubu to moc ohrožení nebylo. Paradoxně ho zaskočil centr z půlky. Kuba vyběhl míči naproti, ale v tu chvíli zaúřadoval poryv větru, balón našeho gólaman přeskočil a směřoval do opuštěné branky...  Hned po přestávce měl Kuba možnost napravit svou chybu. Domácí kapitán se prosmýkl naší obranou a sám proti brankáři umísťoval míč. Tehdy se Kuba vymrštil k tygřímu skoku a srazil míč na tyč. To byl tedy zákrok dne!

  Přestože jsme hráli po větru a po slunci, nedokázali jsme se dostat do pořádných šancí. Spoustu příležitostí promarnily nepřesné přihrávky nebo špatné zpracování, a když už jsme se dostali ke střele, miřidla byl silně poškozená. Nemohli jsme trefit branku, a to ani z méně než deseti metrů. Nebo byly střely tak slabé, že by brankář Běchovic stačil udělat pět dřepů a pak zasáhnout. Jedinou pořádnou ránu vyslal na bránu domácích Daniel Čech, ale gólman míč směřující do šibenice kryl.

  Komplikaci přinesl okamžik pět minut před koncem. Honza Halgaš, ačkoli už měl žlutou kartu, nešetrně sestřelil pronikajícího útočníka. Inkasoval druhou žlutou a tedy červenou kartu. Místo závěrečného náporu jsme se tak museli bránit převaze jednoho muže.

  Zápas tak skončil remízou, za kterou musejí být rádi spíš domácí. My jsme dva body ztratili.

  Sestava: Kuba Zima - Michal Šlachta (Petr Bruthans), Tomáš Kábele (Jirka Stoy), Honza Halgaš, Ondra "Tik" Pavel - Šimon Weiss, Šimon Cikrt (Petr Bruthans), Daniel Čech, Jirka Svoboda (Vlasta Mikoláš) - Matěj Cuřín, Lukáš Navara
  Branka: Šlachta
  (jkl)