• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Ml.dorost St.přípr. Ml.přípr. Předpřípr. Články St. garda
  Mladší dorost

  22. kolo - 19. 6. 2016
  Parádní fotbal na závěr sezóny - i kategorie

  Sokol Lipence - Olympia Šeberov 6:1 (2:0)  Mladší dorost nastoupil jako úplně poslední tým v sezóně na lipeneckém trávníku a symbolicky ho tak na léto uzamkl. Pro kluky ročníku 1999 to byl navíc poslední zápas v kategorii mladšího dorostu, většina odchází sbírat zkušenosti do béčka nebo dokonce do áčka dospělých.

  Proto trenéři chtěli, aby si kluci zápas užili. A to se nakonec povedlo, i když úvod připomínal marné dobývaní rakouské branky Portugalskem. Včetně analogie s CR7 (Cristiano Ronaldo) a jeho neproměněné penalty. Také naše číslo 7 (Daniel Čech) pokutový kop neproměnilo a navíc nedalo i dvě velké šance.

  Na druhé straně nás podržel Kuba Zima, který zabránil jasnému gólu po trestňáku Šeberova a voleji jednoho z útočníků. Kuba prokázal skvělý postřeh a ránu vytáhl nad břevno. Zatrnulo nám také po minele Honzy Halgaše, který pak musel na poslední chvíli stíhat soupeřova útočníka.

  Ve 27. minutě to ale přišlo. Šimon Cikrt utekl po levém křídle, našel ve vápně svého jmenovce Weisse, ten přiťukl Tomášovi Krycnerovi a Tom v pádu prostřelil brankáře. O tři minuty později se zaskvěl sám Šimon Cikrt. V samostatném úniku šel zleva do vápna, zasekl si míč a posunul na pravačku a pak krásnou ranou mířil přesně k bližší tyči.  Po změně stran byly převaha našich barev ještě výraznější. Spousta akcí už pak vypadala velmi fotbalově, nebojácně se do útoku vrhal Šimon Weiss. Při jednom průniku ho ve vápně zválcovali hned dva obránci a nařízenou penaltu Šimon Cikrt bezpečně uklidil k tyči.

  A pak se dostalo i na Honzu Halgaše. Ten zkusil z dobrých 30 metrů ránu z trestňáku - a trefil!  Do střelecké listiny se mohl zapsat i Vlasta Mikoláš. Tomáš Netolický ho hledal pěkným pase z levé strany, Vlastíkovi chyběl krok ke střele. Mohl ale bodovat i jako nahrávač. Kolmicí uvolnil Šimona Weisse, ale ten bohužel na gólmana nevyzrál.

  A tak uspěl opět Tomáš Krycner po nádherné přihrávce před brankáře od Šimona Cikrta. A Šimon také z těžkého úhlu pumelicí skóre uzavřel a završil tak svůj hat-trick.

  Říká se, že v nejlepším se má přestat. U dorostu to tak platí. Poslední dva zápasy kluci hráli perfektně a je opravdu škoda, že tým v této sestavě končí. Snad budou nástupci z ročníků 2000, 01 a 02 stejně úspěšní.  Sestava: Kuba Zima - Petr Bruthans, Honza Halgaš, Michal Šlachta, Lukáš Navara - Šimon Weiss (Lukáš Kadlec), Ondra "Tik" Pavel, Daniel Čech, Tomáš Netolický (Šimon Cikrt) - Tomáš Krycner (Kuba Ondruška), Jirka Stoy (Vlasta Mikoláš)
  Branky: Cikrt 3, Krycner 2, Halgaš
  (jkl)