• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Ml.dorost St.přípr. Ml.přípr. Předpřípr. Články St. garda
  Mladší dorost

  1. kolo - 6. 9. 2015
  Úvodní mistrák přinesl první bod v nové kategorii

  Sokol Lipence - Slovan Bohnice 1:1 (1:1)


  Odvracíme šanci hostí

  Mladší dorost se po dvou porážkách v přípravných zápasech dočkal první remízy, a to v úvodním mistrovském kole. Tým se musel vypořádat s absencí dirigenta hry Daniela Čecha, Michal Šlachta přijel až na druhý poločas a Tomáše Kábeleho pustilo zranění do hry jen na pár minut. Budiž ale řečeno, že zbývající hráči se semkli a dali do hry srdce.

  Zápas začal zostra a hosté se bez rozpaků dali do útočení. Naší obraně však velel Honza Halgaš a spolu s kolegy všechno nebezpečí v úvodu odvrátili.

  V 15. minutě sám Honza zastavil bohnický útok, vyslal kupředu Jirku Svobodu, ten se nenechal odstrčit od míče a posunul dopředu na Lukáše Navaru. Ten ukázal, že se nebojí chodit do soubojů a i když měl míč na dlouhou nohu, dokázal ho šoupnout podél brankáře do sítě.

  Tohle hosté asi moc nečekali. Přijeli si sem totiž pro tři body. Zvýšili útočné obrátky, ale naše obrana odolávala. A Kuba Zima vytáhl nepříjemnou střelu na roh.

  V 25. minutě jsme však špatně rozehráli a při zpětném balónu do obrany zahrál Matěj Cuřín rukou cca 25 metrů od brány. Přestože si Kuba Zima správně postavil zeď, na trestňák soupeře neměl nárok. Milan Maňkoš trefil míč prudkou ranou přesně do šibenice.


  Kuba Zima sje překonán, hostům se parádně povedl trestňák

  Do přestávky se ještě mohl prosadit Lukáš Racca, který vystihl rozehrávku hostí ve vápně, udělal kličku brankáři, ale obránce mu v poslední chvíli míč ukopl. Po gólu volala i šance Lukáše Navary, který si hezky zprava navedl míč na levačku jako Arjen Robben, ale těsně přestřelil.

  Ve druhém poločase pokračovala otevřená hra obou mužstev "nahoru dolů". Bohnice samy zmařily dvě šance, do kterých se dostaly po slabším krytí našimi beky. Ale i naše ofenzíva pracovala dobře. Šimon Weiss se proháčkoval do vápna, ale vystřelit už nedokázal. Lukáš Navara opět dobře pronikl po pravé straně a volil střelu a brankář ji lapil. Škoda, v tu chvíli byl Ondra "Tik" Pavel nalevo úplně volný.


  Michal Šlachta odvrací roh soupeře

  První zápas, první bod na kontě. Zápas to nebyl špatný, kluci bojovali od začátku do poslední minuty. Nejlepší výkon podali Honza Halgaš, Jirka Svoboda, Šimon Weiss a Lukáš Racca. Neztratili se ale ani ostatní. Například Petr Bruthans, který zaskakoval na pravé straně obrany, neudělal jedinou chybu. Po přestávce se snažil o rozpohybování hry i střídající Michal Šlachta.

  Sestava:Kuba Zima - Šimon Weiss, Jirka Stoy (Tomáš Kábele), Honza Halgaš, Ondra "Tik" Pavel - Lukáš Racca, (Petr Bruthans), Tomáš "Viky" Krycner, Šimon "Sam" Cikrt (Michal Šlachta), Matěj Cuřín - Lukáš Navara, Jirka Svoboda, (Vlasta Mikoláš)
  Branka: Navara
  (jkl)