• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Ml.dorost St.přípr. Ml.přípr. Předpřípr. Články St. garda
  Mladší dorost

  17. kolo - 14. 5. 2016
  Sympatický výkon bohužel k bodům nevedl

  Dukla JM - Sokol Lipence 6:3 (2:1)


  Kuba Zima zpytuje svědomí, střela z trestňáku mu prošla pod tělem do sítě

  Jsou prohrané zápasy, za které trenér svěřencům děkuje. Lépe řečeno za výkon, který podali. A to byl právě tento případ. Dorostenci se na hřišti favorizované Dukly Jižní Město svého soupeře nezalekli a dlouho s ní drželi krok.

  Dukla se přes zima posílila a dává na potkání svým soupeřům osm až deset gólů. Proto jsme se zápasu obávali. Zvlášť proto, že chyběli oba Šimonové, Honza Halgaš i Tomáš Kábele. Jenže kluci do zápasu vletěli po hlavě a v 8. minutě vedli 1:0. Daniel Čech si vzal na půlce míč, prošel přes tři hráče soupeře a vystřelil přesně do pravého vinglu dukelské branky.

  Domácím pak pomohl rozhodčí. Útočník Dukly ve snaze doběhnout dlouhý míč v našem vápně podrazil Matějec Cuřína, sám také spadl a sudí ukázal na značku pokutového kopu. Nevěřili tomu ani domácí hráči. Kuba Zima míč srazil, ale ten se odrazil od země a skočil za brankovou lajnu do sítě.

  Utkání bylo stále vyrovnané, i když přece jen zkušenost a kvalita domácích byla patrná. Minutu před přestávkou pomohl rozhodčí domácím podruhé. Kousek před vápnem posoudil souboj o míč jako faul na Dukeláka a z trestného kopu se soupeř ujal vedení. Kubovi bohužel míč projel pod tělem.  Úvod do druhého poločasu bohužel našim barvám nevyšel. Špatně jsme pokryli domácí útočníky a Dukla rázem vedla 4:1.

  Kluci však nehodili flintu do žita. Matěj Cuřín nacentroval z půlky trestňák do vápna, tam Daniel Čech předskočil o hlavu většího brankáře a obloučkem přes něj hlavou snížil na 4:2.

  O chvíli později Jirka "Denis" Svoboda nachytal vytáhlého brankáře potřetí. Ukázkovým lobem ho přehodil a brankáři nebylo nic platných ani jeho 190 centimetrů.

  V tuto chvíli hráli naši kluci skvěle. Nebáli se kombinací ani individuálních řešení a kdyby jim tam spadl vyrovnávací gól, soupeř by šel asi do kolen.


  Kuba Zima bere míč domácímu útočníkovi

  Jenže gól se nám už nepodařilo dát a sil ubývalo. Domácí se zase dostali na koně a do konce zápasu přidali ještě dvě branky. Tu druhou dokonce pár vteřin před závěrečným hvizdem.

  Každopádně klukům patří za tento zápas dík, přestože prohráli. Bojovnost a snaha hrát, nikoli jen tupě odkopávat, je zdobila po většinu zápasu. Když budou hrát všechny zápasy takto, nemají se čeho obávat.

  Sestava: Kuba Zima - Matěj Cuřín, Lukáš "Viky" Kadlec, Michal Šlachta, Lukáš Navara - Vojta Doubek (Tomáš Netolický), Dandyn Čech, Ondra "Tik" Pavel, Ondra Šmejc (Jirka "Denis" Svoboda) - Tomáš Krycner (Albert "Chris" Slížek), Jirka Stoy (Kuba Ondruška, Vlasta Mikoláš)
  Branky: Čech 2, Svoboda
  (jkl)