• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Ml.dorost St.přípr. Ml.přípr. Předpřípr. Články St. garda
  Mladší dorost

  14. kolo - 24. 4. 2016
  Kolaps v posledních deseti minutách

  Viktoria Štěrboholy - Sokol Lipence 7:3 (1:2)


  Ve Štěrboholech padal i sníh

  Zápasy dorostu jsou si podobné jako vejce vejci. Máme spoustu gólových šancí, ale neproměníme je. Naopak soupeř se dostane do naší šestnáctky a je z toho gól.

  Přitom startovní pozici jsme v tomto zápase měli úplně luxusní. Ve 37. vteřině zápasu domácí brankář poprvé kapituloval, když ho překonal Tomáš Krycner. Ten převzal přihrávku od Matěje Cuřína, vletěl do vápna, zasekl míč pravačkou a levačkou vystřelil a pod gólmanem proklouzl míč do sítě.

  Dál se hrál poměrně vyrovnaný souboj, ale zdálo se, že bychom tentokrát mohli mít navrch. Domácí nebyli tak důrazní jako třeba Dukla Jižní Město nebo Angličané z Marlborough v přípravných zápasech, a proto se zdálo, že bychom mohli konečně vyhrát. Občas sice štěrboholští útočníci zahrozili, ale Kuba Zima oplýval jistotou.

  Bohužel ho jednou při rohu nechali obránci na holičkách a soupeř hlavou vyrovnal. Honza Halgaš se pak octl ve dvou velmi nadějných šancích po rohu Matěje Cuřína, ale jednou hlavičkoval nad branku, jednou ho brankář skvěle vychytal. Ale ještě před skončením poločasu strhl Matěj Cuřín vedení na naši stranu. A červenal se domácí brankář, protože si míč prakticky vrazil do sítě sám.

  Zdálo se, že nic nemůže zabránit našemu vítězství. Štěrboholy se do přestávky prezentovaly jako poměrně bojácný tým a my jsme čekali, kde je ve druhém poločase dorazíme.  Největší příležitosti jsme měli po trestňácích Honzy Halgaše. Ten vždy poměrně z dálky trefil branku, ale brankář s námahou střely vyrazil před sebe. Stačilo, aby si Matěj Cuřín míč zpracoval a zeptal se gólmana, kam to chce. Jenže Matěj zbrkle pálil vedle. A při druhém pokusu Šimon Cikrt vystřelil slabě brankářovi do náručí.

  Další stoprocentní šanci měl Tomáš Kábele, který se ocitl sám před brankou zhruba na penaltě. Mířil k tyči, ale sklouzlo mu to a netrefil branku.


  Další šance po Honzově trestňáku, opět bez využití

  Asi jsme tím moc urazili fotbalového pánaboha. Soupeř opět po rohu vyrovnal, když naše obrana zase nechala hlavičkovat domácího stopera. Do konce chybělo asi deset minut a stav byl 2:2. Pořád jsme ale mysleli, že jsme lepší a máme na vítězství. Potom ale přišel neskutečný kolaps. Během sedmi minut jsme dostali pět gólů! V těchto chvílích nefungovalo vůbec nic. Jako když se rozjetému domácímu stroji postaví mladší přípravka, která vidí míč podruhé v životě.

  Minutu před koncem zkorigoval na konečných 7:3 Honza Halgaš. Po samostatné akci a kličce brankáři střílel do prázdné brány.

  Neskutečné. Je to asi už pátý zápas, kdy na soupeře jednoznačně máme, možná jsme i o fous lepší, ale nedokážeme se prosadit a svou měkkostí a zbrklostí promrháme rozhodující osobní souboje. Ano, tentokrát nám hodně chyběli Dandyn Čech a Lukáš Navara, ale ostatní přece nejsou žádná ořezávátka a měli by své základní úkoly zvládnout. Bohužel, nestalo se. Ve třetím jarním kole je to třetí porážka a celkově jsme na jaře dostali už 17 gólů.

  Sestava: Kuba Zima - Petr Bruthans (Ondra Šmejc), Honza Halgaš, Tomáš Kábele, Ondra "Tik" Pavel - Michal Šlachta, Šimon Weiss, Šimon Cikrt, Lukáš Kadlec (Kuba Ondruška) - Honza Halgaš, Tomáš Krycner (Tomáš Netolický)
  Branky: Krycner, Cuřín, Halgaš
  (jkl)