• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Ml.dorost St.přípr. Ml.přípr. Předpřípr. Články St. garda
  Mladší dorost

  13. kolo - 16. 4. 2016
  Zbrklost vepředu, slabý důraz vzadu. A pět gólů v síti je výsledkem

  Sokol Lipence - Běchovičtí Sršni 1:5 (0:0)


  Honza Halgaš se zavěšuje do vzduchu ....


  ... a střílí náš jediný gól ....


  ... brankář je bezmocný

  Tenhle zápas byl od samotného začátku divný. Vlastně už před začátkem. Absence omluvené na poslední chvíli nebo vůbec, pozdní příchody na sraz, flákání při rozcvičce. Přitom přijel soupeř, u kterého jsme na podzim měli více ze hry a měli jsme vyhrát. Takže trenéři očekávali, že na domácím hřišti budeme úspěšnější a Běchovické Sršně pošleme do hnízda bez bodu. Jenže naši chlapci to vzali za špatný konec.

  První šanci jsme ale měli my. Šimon Weiss šel tvrdě do souboje, míč se od něj odrazil a obloukem směřoval do branky soupeře. Brankář si pro něj vyběhl, ale uklouzl, takže se zdálo, že Šimon bude u míče dřív a dorazí balón do prázdné branky. Ale běchovický gólman se rychle vzchopil a svou chybu napravil.

  Poté se ujali iniciativy hosté. Lépe řečeno naši fotbalisté jim iniciativu nabídli. Nebyli schopni si pořádně přihrát, míče odehrávali pozdě, nebo naopak předčasně a zbrkle. A obrana začal mít první okénka kvůli nedůslednosti v soubojích. Drtivou většinu osobních soubojů vyhrávali hosté.

  Naštěstí i oni byli při střelbě zbrklí a část pochytal Kuba Zima. Nám se za první půli povedly jen dva útoky. Z pravého křídla jednou centroval "Tik" a jednou Honza Halgaš, ale gólman Sršňů si pro míč vždycky došel. Nejnebezpečnější střelu vyslal z asi 22 metrů Šimon Cikrt, ale střážce běchovické svatyně se pěkně vrhl k tyči a Šimonovu jedovku vytěsnil.

  To už se hrálo v průtrži mračen, která se nad lipeneckým hřištěm přehnala. O přestávce však pršet přestalo a my se těšili, že na dolní branku to kluci rozjedou a vyhrají.  Jenže veškeré odhodlání jako by ta průtrž spláchla. Od prvního hvizdu rozhodčího po změně stran jsme byli hlavně vzadu strašně pomalí a nedůrazní. Oba krajní beci Petr Bruthans i Jirka Stoy nechávali soupeřovým křídlům luxusní prostor při zpracování míče a pak je samozřejmě nemohli dohonit. Nedůrazně hráli oba stopeři Ondra "Tik" a Michal Šlachta. Takže běchovičtí útočníci si z naší obrany udělali průchoďák a sázeli jeden gól za druhým.

  Budiž ale řečeno, že za stavu 0:1 jsme měli tři tutové šance. Jednou Jirka Svoboda vzorně u půlicí čáry vybojoval míč, potáhl ho po lajně a zacentroval. Lukáš Navara hlavou z malého vápna jen těsně minul bránu. Pak se do šance dostával Honza Halgaš, ale místo umístěné střely zvolil bezhlavou pumelici a míč skončil daleko vedle brány. Největší šanci měl Daniel Čech po hezké kombinaci Šimona Weisse a Lukáše Navary. Z prostoru na penaltě sám proti brankáři však netrefil branku!

  S touto neefektivitou tvrdě kontrastovala úderná síla soupeře. Když se dostal do vápna, většinou z toho byl gól. Náš jediný úspěch zaznamenal Honza Halgaš až za stavu 0:4. Krásně se pověsil do vzduchu na centr Dandyna Čecha z rohu a nůžkami málem protrhl síť.

  Pak ale stačil zase jeden prohraný souboj Kuby Ondrušky na půlce, rychlý protiútok Běchovic a zase gól do prázdné branky.

  Bohužel se tak opakoval výsledek z minulého týdne. Tentokrát ale soupeř nebyl o tolik lepší jako Bohnice. Kdyby byla výsledkem remíza, asi by se nemohl nikdo divit. Jen je třeba opakovat, jaké byly naše nedostatky, které rozhodly: zbrklost a nepřesnost před bránou soupeře a nedůraz při bránění už od půlicí čáry. Zkrátka oni měli kluky, kteří dokázali vzít míč a projít obranou a dát gól, my nikoli.

  Sestava: Kuba Zima - Petr Bruthans (Kuba Ondruška), Michal Šlachta, Ondra "Tik" Pavel, Jirka Stoy (Ondra Šmejc) - Lukáš Kadlec (Jirka Svoboda), Šimon Weiss, Daniel Čech, Šimon Cikrt - Lukáš Navara, Honza Halgaš (Vojta Doubek)
  Branka: Halgaš
  připraveni Lukáš Kaplan a Vlasta Mikoláš
  (jkl)