• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Ml.dorost St.přípr. Ml.přípr. Předpřípr. Články St. garda
  Mladší dorost

  12. kolo - 9. 4. 2016
  Oslabené mužstvo bojovalo, ale soupeř byl důraznější

  Slovan Bohnice - Sokol Lipence 5:1 (3:0)


  Míč do bezpečí odvrací "Tik"

  Po čtyřech a půl měsících pokračovala mistrovská soutěž mladšího dorostu. Jako na potvoru nám onemocnělo nebo se zranilo pět hráčů a jeden zřejmě neznal termínovou listinu a sjednal si brigádu (?). Pomohli nám starší žáci, kteří do konce roku hráli na Zbraslavi, ale zbraslavští kolegové jim zapomněli do konce přestupního termínu (6.4.) prodloužit střídavé starty a hostování, takže kluci se vrátili do Lipenců.

  V Bohnicích to však měli těžké. Domácích sice bylo jen 11, ale všechno to byli urostlí pořezové ročníku 1999 nebo 2000, takže proti naší kombinaci 1999-2002 měli fyzicky přece jen navrch. Výrazně to bylo vždy znát při soubojích právě našich 2002.

  Přesto jsme první gólovou příležitost měli my. V 6. minutě Šimon Cikrt dobře forčekoval stopera Bohnic, odrazem se míč dostal do vápna k Tomášovi Krycnerovi a ten tváří v tvář brankářovi podélnou střelou mířil k tyči. Bohužel se trefil z obrácené strany, než jsme potřebovali, tedy těsně vedle. Kdybychom vedli, bůhví jak by se zápas vyvíjel.

  Bohužel v 9. minutě naši chlapci asi čekali, že rozhodčí zapíská faul na Tomíka Netolického po souboji uprostřed pole (asi byl). Ale hra pokračovala, domácí záložník poslal krásný kolmý pas za naši obranu a bohnický útočník se v plném běhu poslal míč k tyči, Kuba Zima jen plachtil vzduchem.  Střelecká efektivita soupeře pokračovala za dalších deset minut. Domácí kapitán si postavil trestňák z více než 25 metrů a krásně trefil do pravého vinglu, míč se ještě odrazil od tyče do branky.

  Ale my jsme neházeli flintu do žita. Při jednom závaru před bohnickou brankou trefil Šimon Cikrt břevno a odražený balón se snažil poslat za překonaného brankáře Lukan Navara. Bohnický obránce však v poslední chvíli vykopl míč z brankové lajny.


  Honza Halgaš se snaží dotírat ve vápně Bohnic po Danově rohu

  Naopak jsme na chvíli zaváhali při bránění na druhé straně a domácí útočník se prosadil mezi našimi dvěma obránci. Střílel sice do rukavic Kuby Zimy, ale tomu míč vyklouzl za čáru a bylo to 3:0 do poločasu.

  Po změně stran na nás domácí vlítli s ještě větším důrazem a obrana téměř nestíhala. Něco však pochytal Kuba, něco bohničtí střelci sami zahodili. Převaha v této chvíli však byla výrazná, takže nebylo divu, že do naší sítě padl další gól po samostatném úniku.

  Hned vzápětí nám však svitla naděje. Honza Halgaš se vysunul ze stopera do útoku a okamžitě po rozehrávce ho dlouhým pasem za obranu našel Daniel Čech. Honza neváhal a z první umístil míč k tyči.

  Na pár minut jsme ožili a měli ještě další příležitosti. Šimon Cikrt opět trefil brankovou konstrukci, tentokrát levou tyč kousek od šibenice.


  Kuba Zima vyráží trestňák domícího kapitána v druhé půli

  Ale i domácí pálili ostošest. Skóre pak uzavřel domácí kapitán, který se krásně uvolnil v našem vápně a před vybíhajícím Kubou lehce dal k bližší tyči na 5:1.

  Celkově byly Bohnice důraznější a více se tlačily do útoku. Nám kromě důrazu chyběla větší přesnost hlavně ve středu pole. Ale "na odstřel" to nebylo. Hlavně se musíme připravit na příští týden na Běchovické Sršně. Každý jiný výsledek než naše vítězství by byl velkým neúspěchem.

  Sestava: Kuba Zima - Jirka Stoy, Honza Halgaš, Ondra "Tik" Pavel, Lukáš Kadlec (Ondra Šmejc) - Vojta Doubek (Tom Netolický), Míra Hrdlička, Dandyn Čech, Šimon Cikrt (Kuba Ondruška) - Tomáš Krycner, (Vlasta Mikoláš) Lukáš Navara
  Branka: Halgaš
  připraven i náhradní brankář Lukáš Kaplan
  (jkl)