• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Ml.dorost St.přípr. Ml.přípr. Předpřípr. Články St. garda
  Mladší dorost

  11. kolo - 13. 11. 2015
  Dramatický zápas jsme mohli vyhrát

  Olympia Šeberov - Sokol Lipence 2:2 (0:1)


  Losování před zápasem pod umělým osvětlením v Šeberově

  Dorost na závěr sezóny přivezl bod ze Šeberova, ale při trošce štěstí a hlavně lepším proměňování šancí to mohly být body tři. Kapitán Honza Halgaš si minulý zápas v Suchdole asi vystřílel všechny ostré patrony, tentokrát měl čtyři šance a nedal gól ani jediný.

  Začali jsme ale dobře a o hlavu menší soupeře moc nepustili na naši polovinu. Museli jsme si zvyknout na už dost starý a nepříliš kvalitní povrch šeberovské umělky. Ale dávali jsme do soubojů dost úsilí a přehrávali jsme domácí hráče. V 8. minutě centroval do pokutového území Daniel Čech trestňák z hloubi pole, míč se chvíli mlel mezi penaltou a velkým vápnem, pak ho Lukáš Navara napálil do horního růžku a dal opět gól po dvou měsících.

  Měli jsme ale i další velké šance. Neprve se po pravém křídle uvolnil Matěj Cuřín, předložil před bránu Honzovi Halgašovi, ale ten trefil jen brankáře. Po rohu hlavičkoval opět Honza jen těsně vedle levé tyče. A do třetice kapitán. Tomáš Kábele krásně vyvezl míč z hloubi pole, soupeři před ním ustupovali a ještě nechali parádní pozici pro Honzu. Ten v pravý čas dostal od Tomáše míč, ale místo zpracování a pohrání se s brankářem ve stylu "pojď sem - kam jdeš" pálil z voleje těsně vedle.

  Domácí měli jedinou šanci, ale zato stoprocentní. Nechali jsme si po pravém křídle pláchnout rychlého útočníka, ten naservíroval na malé vápna maličkému spoluhráči, ale ten neuvěřitelně netrefil bránu.  Evidentně jsme domácí v prvním poločase zaskočili bojovností a důrazem, nehráli skoro nic. Rodiče u zábradlí brblali, že naše "věže" musí být určitě starší dorostenci. Chudáci nevěděli, že věkem jsou naši obránci ještě starší žáci :-)

  Bohužel naši kluci propadli ve vstupu do druhého poločasu. Šeberov od úvodního hvizdu na hřiště vletěl, jako když se v kabině rozdávalo krvavé maso. A naši dvakrát zazmatkovali a nechali soupeře projít během jediné minuty středem obrany a rázem to bylo z 0:1 najednou 2:1.

  Naštěstí se kluci otřepali a zase našli půdu pod nohama. Postupně opět získávali převahu a dostávali se do šancí. Daniel Čech z trestňáku z úhlu chtěl překvapit brankáře a místo centru volil střelu na branku. Bohužel trefil jen spojnici břevna a tyče.

  Pokusili jsme se o pár střel, ale byly měkké, šeberovský brankář s nimi neměl moc práce. Až čtvrt hodiny před koncem se prosadil Matěj Cuřín. Vzal si balón, vnikl s ním na pravé straně do vápne, pravačkou si zasekl míč a levačkou ho poslal přes obránce ke vzdálenější tyči. Krásný gól! Matěj se trefil ve druhém zápase po sobě.

  Na druhé straně obrana občas přidělala trenérům vrásky, když se místo razantního odkopu pokoušela o fotbalovější řešení, ale moc jí to nevycházelo. Jednou také Kuba Zima skvěle vyběhl a zabránil ve skórování rychlonohému forvardovi.

  Hra se přelévala z jedné strany na druhou a do slibných příležitostí se dostal i Tomáš Krycner nebo Jirka Svoboda, ale brankou to neskončilo.

  Tři minuty před koncem měl Honza Halgaš na noze vítězný gól. Hezky se proháčkoval obranou a podél vybíhajícího brankáře poslal míč ... bohužel těsně vedle. Za chvíli byl konec a bojovné, vyrovnané utkání skončilo remízou. Škoda, měli jsme tentokrát více šancí. Přesto, že Šeberov byl hlavně po přestávce velmi dobrý a fotbalový, mohli jsme si odvézt vítězství.

  Celkově kluci podali bojovný a kvalitní výkon. Jako motorka po hřišti jezdil Matěj Cuřín, do hry se znovu po zranění dostává Lukáš Navara, ale potřebuje potrénovat, braly ho v závěru křeče. Svůj nejlepší podzimní výkon předvedl Petr Bruthans, celkově obrana i bez Honzy Halgaše, který to pět zkoušel v útoku byla kompaktní, až na pár zaváhání. O kapitánovi už řeč byla, zůstal tentokrát trochu za očekáváním. Ostatní hráli dobře a zaslouží pochvalu.

  Sestava: Kuba Zima - Petr Bruthans (Jirka Stoy), Tomáš "Yetti" Kábele, Michal Šlachta, Ondra "Tik" Pavel - Jirka Svoboda (Tomáš Krycner), Šimon Weiss, (Lukáš "Deny" Racca), Dandyn Čech, (Bert "Doubas" Slížek), Lukáš Navara - Matěj Cuřín, Honza "Halgy" Halgaš (Vlasta Mikoláš)
  Branky: Navara, Cuřín
  (jkl)