• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Články
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St.přípr. Ml.přípr. Předpřípravka St.garda
  1. kolo - 10. 9. 2017
  Pochvala aspoň za druhý poločas

  SK Hostivař - Sokol Lipence 6:1 (5:0)


  Kapitán Michal Šlachta odvrací míč po rohovém kopu

  Skládání sestavy k prvnímu zápasu dorostu v nové sezóně připomínalo detektivku. Zranění, nemoci, výlety do zahraničí... A nakonec praxe řádného brankáře, takže do branky musel Honza Halgaš, který se navíc do pole necítil po zranění svalu v posledním přípravném zápase.

  V paměti jsme ještě měli loňský zápas na zdejším hřišti, v kterém jsme už v 15. minutě prohrávali 5:1. (více zde). Hostivař má zkrátka velmi dobrý tým, který od prvních minut jede jako motorová pila. A naše obrana jen těžko stíhá. 4. minuta 1:0, 11. minuta 2:0, 17. minuta 3:0.

  My jsme se k ohrožení branky domácích dostávali jen velmi zřídka. Nicméně aspoň střelecké pokusy se počítají. Bohužel to byly střely z úctyhodné vzdálenosti, které gólmana Hostivaře příliš neohrozily.

  Naopak soupeř zase zapnul a do přestávky přidal další dva góly.  Domácí pak prostřídali kádr, do hry se dostali další čtyři hráči a na výkonnosti to bylo znát. Najednou jsme hráli vyrovnanou partii a fanoušci Hostivaře začali na své borce nespokojeně pokřikovat, aby začali zase hrát.

  Dostali jsme se do několika šancí, ale slabší důraz nebo nepřesnost nám gólovou radost odepřely.

  Naopak Hostivař po skoro nenápadné akci zvýšila na 6:0. Ke slovu jsme se dostali až v 63. minutě. Po hezké kombinaci jsme dosáhli alespoň čestného úspěchu.

  Naši chlapci hráli poprvé mistrovský zápas v kategorii staršího dorostu 2x45 minut bez opakovaného střídání. Mnozí toho měli plné zuby, naopak hráči, kteří střídali a už se nemohli vrátit do hry jako v hokeji, což bylo ještě loni možné, byli zklamaní. Škoda, že toto pravidlo nejde použít v této kategorii. Jinak klukům patří pochvala za druhý poločas. Ten první byl masakr s častými ztrátami míče, druhý však už byl vyrovnaný.

  Sestava: Halgaš - Bruthans (Zima), Šlachta, Ondruška, Netolický, Kobranov, Chrt, Navara, Kadlec, Krycner (Navara), Mikoláš, Ruda, Chrt (Stoy), Doubek (Dražan)
  Branka: Kobranov
  (jkl)