• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Články
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St.přípr. Ml.přípr. Předpřípravka St.garda
  16. kolo - 2. 5. 2018
  Konečně! První vítězství po osmi měsících

  Sokol Lipence - Olympia Šeberov 9:4 (3:1)


  Brankář hostí odvrací míč po našem rohu

  Kdyby mi někdo na začátku září loňského roku řekl, že se prvního vítězství s dorosteneckým týmem dočkám až po osmi měsících, asi bych ho poslal přinejmenším do háje. Ale stalo se. Navzdory ne vždycky špatným výkonům se nám čtrnáct kol nedařilo získat ani bod. Až teď proti soupeři, se kterým máme partnerské vztahy. Přijel jen v 11 lidech, takže se musel obejít bez střídání.

  Úvod z naší strany byl ale ještě dost hrozný. V 8. minutě si Honza Halgaš z místa stopera udělal výlet, ale ztratil míč, který se pak odrazil k rychlému kapitánovi hostí Danovi Archalousovi. Ten se obtočil kolem Lukáše Kadlece a podél vybíhajícího Martina Halgaše, který opět musel zaskočit v brance, dal na 0:1.

  Na naše kopačky se vkradla ještě větší nervozita a nejistota. Přestože jsme měli územní převahu, nedokázali jsme si dát předfinální nebo dokonce finální přihrávku. A když už jsme se dostali do šance, vůbec se nám nepovedla střela. Dva takové pokusy od Luboše Rudy vypadaly spíš jako přihrávka než střelba.

  Až konečně v 25. minutě vyslal Daniel Čech rozeběhnutého Vojtu Doubka. Ten však místo přímé cesty do vápna volil zasekávačku a trenérovi začaly růst vlasy. Naštěstí si Vojta dobře připravil střelu a zpoza obránce vypálil přesně k tyči a vyrovnal.

  O minutu později se prosadil také střelou přesně k tyči Lukáš Navara a hned se hrálo lépe. Začali jsme dobře kombinovat a některé akce lahodily oku i srdci. Například když Šimon Cikrt vyslal krásnou kolmicí Vojtu Doubka, ten ve vápně z brankové čáry naservíroval balón zpět Šimonovi a fanoušci už málem vyjekli nadšením. Šimonovi se však střela nepovedla a skončila vedle. Ale akce to byla parádní.

  Do poločasu se mezi střelce zapsal i Luboš Ruda. Gólový úspěch si zasloužil, protože pracoval na velkém prostoru a oběhal toho spoustu.  Hned z prvního útoku druhé půle uvolnil Dandyn Čech znovu Vojtu a ten zamířil přesně podruhé. Za čtvrt hodiny přidal svůj druhý gól i Lukáš Navara. Nebylo však vyhráno. O dvě minuty později prošel naší obranou pořízek v dresu Šeberova Karel Patera a snížil na 5:2. A hosté ožili. Cítili šanci.

  V poslední čtvrthodině to byl totální fotbal nahoru dolů, střílelo se jak u Verdunu. Diváci si přišli na své.

  Nejhezčí branku v této kanonádě vstřelil Daniel Čech. Ve vápně si nadhodil míč mezi nohama dvou obránců soupeře, takže ti svou past scvakli naprázdno, Dandyn byl najednou volný a bombou k tyči překonal gólmana.

  Potěšitelné bylo, že pěkné kombinace předváděli i hráči, do kterých by to člověk nikdy neřekl :-) a všichni byli hladoví po gólech. Na druhé straně se v brance uvelebil spolehlivý Martin Halgaš, který se vrátil po minulém tragickém utkání na Pragovce, kde musel zaskočit za Michala Šlachtu, který si zlomil malíček. Předtím Martin chytal naposledy ve starší přípravce (!). Pochvalu zaslouží všichni, ale mimořádný výkon předvedl Daniel Čech, za hat-trick Lukáš Navara, za nadprůměrný výkon Lukáš Kadlec a Vojta Doubek a další...

  Sestava: M. Halgaš - Bruthans J. Halgaš, Kadlec, O. Šmejc - Doubek, Dn. Čech, Cikrt, Dv. Čech - Navara, Ruda. Střídali Ondruška, Sedláček, Krycner a Šturma
  Branky: Navara 3, Doubek a Čech 2, Ruda, Sedláček
  (jkl)