• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Články
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St.přípr. Ml.přípr. Předpřípravka St.garda
  12. kolo - 7. 4. 2018
  Darované góly posadily soupeře do sedla

  Sokol Lipence - SK Hostivař 1:4 (0:2)


  Honza Halgaš hlavou odvrací roh soupeře

  Dorost se po dlouhé době sešel takřka kompletní a hodlal se postavit soupeři, se kterým obvykle dostává šest a více gólů.

  Úvod byl z obou stran opatrný, hosté měli sice převahu, ale jen mírnou. Naši borci když si uvědomili, že úspěch vede přes hru po zemi a kombinaci, se dostali k několika střelám, ale brankář Hostivaře byl vždy na místě.

  Nejhezčí akci první půle předvedl Šimon Cikrt, když si vlevo na vápně obhodil obránce a pak se snažil obstřelit gólmana. Ten byl ale pohotový a střelu vyrazil.

  Michal Šlachta v brance se snažil chodit pro dlouhé balóny soupeře, které propadly za obranu. Ve 23. minutě však vyběhl až za vápno, takže nemohl míč vzít do ruky. Sice si poradil s jedním atakujícím útočníkem, ale ve snaze odkopnout míč do bezpečí nalil přihrávku nabíhajícímu záložníkovi a ten pálil z 35 metrů do opuštěné branky.


  Šimon Weiss těsně brání kapitána hostí, přihlíží Vojta Doubek

  I druhou branku jsme soupeři darovali. Martin Šmejc z pozice pravého beka hodil aut na stopera Honzu Halgaše, tomu míč nepochopitelně podskočil pod nohou a hostivařský útočník byl najednou sám před brankářem.

  Škoda toho. Soupeř nás neždímal a napřehrával jako obvykle, dalo se s ním hrát, ale tyhle gólové dárky ho posadily do sedla. Michal Šlachta pak do poločasu zachránil ještě jeden tutový gól.  Ve druhém poločase jsme se pokusili vícekrát ohrožovat branku Hostivaře, ale měli jsme velmi vychýlená miřidla. Střely Dandyna Čecha, Šimona Cikrta i Vojty Doubka nemířily mezi tyče.

  Naopak na druhé straně se k ojedinělé střele dostal asi nejlepší hráč hostí s číslem 11 a z úhlu překonal Michala Šlachtu.

  Stoper Honza Halgaš se vysunul dopředu ve snaze vstřelit aspoň kontaktní branku - a povedlo se. Po chvilkovém obléhání branky soupeře využil chvilkového zaváhání gólmana a snížil na 1:3.

  A mohlo být ještě líp. Dandyn Čech kopal trestňák zleva, zatočil ho přímo na branku a trefil břevno.


  Míč z kopačky Dandyna Čecha se odrazil od břevna, hostující brankář i obránce by ho težko měli, kdyby šel do branky

  Náš tlak pokračoval, ale Luboš Ruda ani Kuba Ondruška své nadějné šance nedotáhli do konce. A hosté zase udeřili z ničeho. Michal Šlachta si myslel, že pomalý míč po zemi jde vedle, ale ten zapadl k tyči a bylo to zase o tři branky.

  Nakonec se na hřiště podíval i nejmladší dorostenec v soutěži, dvanáctiletý Petr Havel, který normálně hraje za mladší žáky. Hrál poprvé na velkém hřišti, takže mu ještě chybí orientace a pohyb, ale když se dostal k míči, nekazil a přihrál dobře postavenému spoluhráči.

  Sestava: Šlachta - M. Šmejc (46. O. Šmejc), Halgaš, Krycner, Bruthans (66. Kadlec) - Doubek (63. Ondruška), Cikrt, Weiss (78. Havel) - Netolický (56. Ruda), Navara
  Branka: Halgaš
  (jkl)