A - tým B - tým C tým Starší žáci Přípravka Články Stará garda
    Sezóna 2011/12
    C tým - III. třída, skupina A

16. kolo - 1. 5. 2012
    Ani dva výstavní góly nestačily

Sokol Lipence C - FC King 2:4 (2:1)

Petr "Lojza" Císařovský rybičkou překonává brankáře Kingu

V dohrávce 16. kola měl náš třetí tým našlápnuto na velmi dobrý výsledek. Soupeř minulý týden naložil doma "desítku" Zlíchovu, proto jsme byli zvědavi, co předvede u nás. Naší sestavou trochu zamíchalo předcházející pálení čarodějnic a dva zkušení hráči se dopoledne museli omluvit, a tak trenéři vsadili na mládí - a to se v první půli předvedlo parádně. Ustálo prvotní nápor lídra tabulky, otřáslo se a také začalo kousat. A pak přidalo dva výstavní "banány".

Nejprve z rohu zacentroval Michal Krůta, Petr "Lojza" Císařovský se odpoutal od svého strážce, položil se do hlavičky a krásně překonal strážce svatyně Kingu. Potom si Dominik Šalamoun zopakoval trestňák z levé strany, zhruba ze stejného místa, odkud dal v sobotu gól za béčko. A provedl to snad ještě líp než před třemi dny. Brankář neměl nárok, balón skončil přímo ve "vinglu".

Gólman Kingu se natahuje marně. Míč už je po střele Dominika Šalamouna dávno ve "vinglu"

Bohužel soupeře naše vedení nakoplo, přeci jenom nejsou zvyklí prohrávat a začal nás tlačit. Valentýn Cajthaml sice vytáhl ostrou ránu pod břevno, ale na dorážku už neměl nárok, obrana ho v tom bohužel nechala.

Po přestávce již bylo na hřišti jen jedno mužstvo, a to Kingu. Jeho mladíci nás zatlačili a dvěma úspěšnými průniky po pravé straně se ujali vedení 3:2. Poté se naše mužstvo pokusilo ještě bojovat o remízu a dvacet minut drželo stav o jednu branku. Bohužel v 30ti stupňovém horku a po „propařené“ noci síly na zvrat nezbyly. Dvě minuty před koncem King korunoval svůj dobrý výkon a jeho střelec napodobil Dominika Šalamouna. Nádhernou střelou vymetl pro změnu levý roh branky.

I přes prohru 4:2 si ale naše mužstvo zejména za první půlku zaslouží uznání. Nestává se často, že by King dostal 2 góly a prohrával v polovině zápasu. Možná, kdyby se nehrálo na 1. Máje, byla by naše šance vyšší.

Sestava: Cajthaml - Petreje, Šimůnek, Řezník (70. Pavlíček), Pavel Bernklau (60. Landa) - Čech, Krůta, P. Císařovský, "Krejza" (46. Milovanovič), - Antoš, Šalamoun
    Branky: Císařovský, Šalamoun
    (jpa, jkl)