8. kolo - 8. 10. 2022
    Zápas rozhodl šestnáctiletý Tomáš Bernklau

Sokol Lipence B - Sokol Nebušice B 2:1 (1:0)

Martin Halgaš po rohu hlavou jen těsně přestřelil

Ve druhém zápase po sobě na domácím hřišti béčko znovu vyhrálo o gól a drží se v tabulce na 4. místě, což je na podzimní sezónu nebývalý výsledek. V sobotním zápase proti Nebušicím byl náš tým lepší, ale nakonec se pral o tři body do poslední minuty. Vítězný gól dal v 69. minutě jako svůj premiérový v týmu dospělých 16letý Tomáš Bernklau. Blahopřejeme!

Náš tým hrál tentokrát velmi zodpovědně a v poli hezky kombinačně. Oba beci se snažili zapojovat do útočných akcí, a tak se po centru levého beka Michala Doubka zhruba v 10. minutě ocitl ve velké šanci pravý bek Matěj Císařovský, ale míč z voleje netrefil úplně přesně.

Ve 24. minutě uvolnil Paul Ginnane Dennise Slamana a ten krásně obstřelil brankáře. 1:0.

Při podobné akci na jeden dotek, kdy tentokrát nahrával Dennisovi David Čech, se náš nizozemský střelec pokoušel o repete, ale přestřelil.

Ani hosté nebyli bez šancí. Dva rychlí útočníci, zřejmě posily z áčka, které hrálo dopoledne, občas našim obráncům a brankáři Radkovi Činovcovi pěkně zatopili. Při jedné akci trefil nebušický hráč tyč, odražený balón odehrál Matěj Císařovský do bezpečí.

Pak unikal stejný hráč, Oscar French ho skluzem přibrzdil, ale definitivně akci zastavil až skvělý Radek Činovec. Jenže rozhodčí akci vrátil a pískal Oscarův faul před vápnem. Z nařízeného trestňáku hosté branku netrefili.

Druhá půle byla ještě dramatičtější než ta první. Nejprve Seun Fasanya pěkně poslal Davida Čecha tváří v tvář brankáři, ale Dave trefil jen tyč za bezmocným strážcem svatyně. Kdybychom vedli 2:0, asi už se utkání uklidnilo, takhle se stal pravý opak.

Pozdější hrdina zápasu Tomáš Bernklau tentokrát v obranném zákroku

Z poměrně nenápadné akce Nebušice srovnaly a cítily se být na koni. Pak ale poslal do tutovky David Čech Seuna Fasanyu a ten měl mezi velkým vápnem a penaltou snad tři vteřiny na to, aby zamířil a rozhodl zápas. Správný okamžik ale promeškal, dostal se před něj obránce a Seun přihrál doprava, trochu z úhlu, na nabíhajícího Tomáše Bernklaua. Tento věkem ještě dorostenec si však počínal jako starý mazák a krásnou utaženou střelou přes celé vápno do dolního růžku branky zaznamenal svůj první gól v kategorii dospělých. A nakonec se ukázalo, že to byl gól vítězný.

Tomáš Bernklau naskakuje na centr, ale gól z toho tentokrát nebyl

Hosté se sice ještě snažili, ale dostali se už jen do jedné šance. Radek Činovec však opět ukázal, že je oporou týmu. Další pokusy obrana v čele s Martinem Halgašem a Oscarem Frenchem v pohodě pokryla.

Také druhý dorostenec Matěj Císařovský se i z místa obránce stále snažil ohrožovat nebušickou branku

Dva zápasy v řadě na domácí půdě tedy pro náš tým znamenaly šest bodů. Hlavně ale zápas s Nebušicemi byl zvládnutý herně i takticky. Dobré je, že se začali prosazovat mladí hráči, Tomášovi je - jak už řečeno - 16 let, Matějovi bude 16 příští čtvrtek, Michal Doubek jen o rok starší, Martin Halgaš o další rok. V kombinaci s o málo staršími cizinci vytvořili poměrně silnou kostru B-týmu.

Sestava: Činovec - Císařovský, M.Halgaš, French, Michal Doubek (46. Bernklau) - Ginnane (46. Fasanya) - Mareš (75. Tamirepi), Adubofour, Mba Ndong, David Čech - Slaman
    Branky: Slaman, Bernklau