• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípravka Mladší přípravka Školička Stará garda

  21. kolo - 28. 5. 2022
  Béčko po dlouhé době shořelo jak papír

  Slavoj Suchdol - Sokol Lipence B 8:1 (5:0)


  Chvilka před druhým gólem domácích. Hlavičkujícího střelce hlídal nejmenší muž na hřišti Andrej Shalak, míč skončil přesně ve vinglu naší branky

  Lipenecký B-tým loni v polovině října stejného soupeře ze Suchdola zaskočil a přejel ho 8:1. Dařilo se mu takřka vše, nač sáhl. (více zde) Jenže po půl roce bylo v Suchdole všechno jinak. Jen celkové skóre zůstalo stejné. Bohužel v náš neprospěch.

  Pravdou je, že během týdne odpadali hráči jeden za druhým. Zranění, práce, výlety, oslavy... Celkově jsme postrádali 8 hráčů, ale nakonec jsme sestavu slepili. Jenže ta začala, jak nejhůře mohla. Hned z prvního útoku skončil míč v naší brance, když suchdolský křídelník krásně utekl po pravé straně a nacentroval před branku a tam nepokrytý hrotový útočník dával do odkryté branky.

  O tři minuty později kopali domácí roh a naši hráči si špatně rozebrali útočníky Suchdola. Nejmenší muž na hřišti Andrej Shalak nemohl uhlídat hlavičkujícího střelce a balón skončil přesně ve vinglu naší branky.

  Suchdolské áčko hrálo velmi dobře. Kombinačně, po zemi, rychlí útočníci nabíhali na chytré pasy za naši obranu. A když jsme to soupeři ještě ulehčovali špatným pohybem a nepřesnými přihrávkami nebo zbytečnými komplikacemi, nebylo divu, že se skóre zvyšovalo až na poločasových 5:0. Budiž řečeno, že žádný suchdolský gól nebyl šourák. Vždy to byly umístěné střely k tyči, jejich autoři věděli, co dělají.

  Naši jedinou příležitost v první půli měl Seun Fasanya, ale dobře chytající a rozehrávající gólman (byl vlastně 11. hráčem v poli) jeho střelu vyrazil.

  Po změně stran a s větrem v zádech nám hned v úvodu svitla naděje. Domácí gólman to přehnal se sebevědomím, míč mu odskočil, atakující Michal Doubek mu ho vzal a poslal do prázdné branky. Dal svůj první gól za B-tým (v áčku už skóroval dříve).

  Chvíli se zdálo, že by nám změna rozestavení a hlavně silný vítr mohly pomoci, ale Suchdol nenechal nic náhodě. Bleskurychlý útočník předběhl naše beky a podél vybíhajícího Davide Ricciardiho dal na 6:1.

  Těnmto rychlým pasům za obranu předcházely většinou naše zbytečné ztráty balónu po špatných přihrávkách, ledabylém zpracování nebo pomalou prací s míčem. I jindy spolehliví hráči působili tentokrát, jako když vypili jedovatý lektvar a ztratili spousty míčů. Nedá se opravdu zmínit jediné jméno, jehož nositel by nespadl do podprůměru.


  Jediný trestňák ze slibné vzdálenosti poslal Michal Doubek do zdi

  A tak nebylo divu, že Suchdol své vítězství navýšil na konečných 8:1 a vyrovnal tak bilanci vzájemných zápasů na 9:9. Kdo by na to před zápasem vsadil, mohl být zřejmě milionář.

  B-tým tak od loňského srpna, kdy prohrál v 12. kole doma se Řeporyjemi 0:8, poprvé takto výrazně shořel. Jarní sezónu dohraje v sobotu 4. června doma proti SK Střešovice C.

  Sestava: Ricciardi - Zacha, J.Halgaš, French, Ivetič - M.Halgaš - Mareš, V.Kábele (46. Gross), M.Doubek, Shalak (46. Frank Chambo) - Fasanya Branka: M.Doubek
  (jkl)