• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípravka Mladší přípravka Školička Stará garda

  20. kolo - 22. 5. 2022
  Slivenec využil každé příležitosti ke vstřelení gólu

  Sokol Lipence B - AFK Slivenec B 1:3 (1:1)


  Martin Halgaš střílí hlavou po centru svého bratra Honzy...


  ... a míč zapadá přesně k tyči. Vedeme 1:0

  Předposlední zápas béčka doma už se hrál v celkem pohodové atmosféře. Náš tým nemůže skončit hůř než na 10. místě, a tak se hráči soustředili na to, aby si zahráli dobrý fotbal. Přestože chyběl delegovaný rozhodčí a píšťalky se ujal trenér Slivence Ladislav Kácovský.

  Hrál se vyrovnaný zápas, i když jsme měli mírnou převahu. Obrana si dlouho věděla rady a nepouštěla soupeře do vážnějších akcí. Ve 20. minutě jsme kopali trestňák zprava. Míč si postavil Honza Halgaš a přesně našel hlavu svého bratra Martina. Ten vyskočil nejvýš a míč umístil přesně k tyči slivenecké branky.

  Zlomový okamžik přišel zhruba v 35. minutě. David Čech krásně trefil míč ve vzduchu z voleje, ale soupeřův brankář střelu vyrazil. Kdyby to vyšlo a vedli jsem už 2:0, soupeř by byl hodně pod tlakem.


  Další centr Honzy Halgaše už se k Martinovi nedostal

  Jenže místo toho, abychom pohodlně dokráčeli do kabin s jednogólovým náskokem, Slivenec v závěru poločasu vyrovnal. Bleskurychlý levý křídelník se na půlce zbavil dvou našich hráčů, předběhl Honzu Halgaše i křižujícího Viktora Janauera a tváří v tvář Radkovi Činovcovi střílel do tyče. Jenže míč se odrazil těsně za čáru a do sítě. Z první pořádné střely srovnáno.

  Po změně stran jsme marně bušili do slivenecké dobře zorganizované obrany. Naopak hosté podnikali rychlé protiútoky. Párkrát ještě naši obránci stačili zatáhnout za záchrannou brzdu, ale v 56. minutě se to nepovedlo. Rychlý 16letý mladík utekl po pravém křídle a krásně předložil svému spoluhráči na střed. Ten už pak lehce dával do prázdné.

  O pouhých pět minut později se sitauce opakovala. Soupeř znovu udeřil do rozhozené obrany.

  Naopak našim hráčům se ve druhé polovině zápasu nedařilo. Hráli jsme bez překvapujících momentů, příliš pomalu a staticky, takže obrana Slivence neměla problém odvracet naše centry vzuchem i přihrávky po zemi.
  Boris Mba Ndong se snaží dostat k míči v soupeřově vápně

  Další sobotu se hraje v Suchdole a sezónu končíme doma v sobotu 4. června proti Střešovicím.

  Sestava: Činovec - J. Halgaš (70. V.Kábele) , M. Halgaš, Janauer, M.Doubek (36. Ivetič) - Ginnane (55. Fasanya) - Mareš, Mba Ndong, Piteau (64. Shalak), David Čech - V.Doubek (24. Daniel Čech)
  Branka: M.Halgaš
  (jkl)