• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Žáci Starší přípr. Mladší přípr. Předpřípr. Stará garda

  11. kolo - 4. 11. 2018
  Výsledek je horší než předvedená hra

  SK Střešovice C - Sokol Lipence B 5:1 (2:0)


  Bráníme se soupeřovu rohu

  Dolů a nahoru a zase dolů. Počet lidí, kteří se scházejí na béčko, skáče jak zjančená koza. Po minulém týdny, kdy se sešlo 18 hráčů, jsme zase sestavu lepili do posledních chvíle a zachránili nás dorostenci. Budiž ale řečeno, že minimálně pět hráčů muselo jít za áčko, protože to bylo rozložené ještě více. (Jak to ale dopadlo, víme - více zde) Poprvé v historii však v lipeneckém dresu nastoupil Američan: Tyler Bratton, který ve zdejší škole vyučuje angličtinu a jehož přestup z USA jsme dotáhli teprve nedávno. Nezklamal.

  Do první šance jsme se ale dostali my. Petr "Vojta" Bruthans vybojoval míč vlevo, poslal dopředu Ondru Krůtu a ten pěkně po zemi protáhl domácího gólmana.

  Aby toho nebylo málo, Honza Halgaš si obnovil zranění z minulého týdne a musel po čtvrthodině odstoupit.

  Pak se domácím podařil rychlý útok po pravé straně, přišel prudký centr do vápna a střela z voleje. Honza Pospíšil, trenér předpřípravky, který musel nahradit zraněného Jirku "Házu" Havlíčka, první pokus vyrazil, ale míč se zatraceně točil a odrazil se stejně do sítě.

  Gól nás ale nesrazil na kolena. Ve středu pole hráli velmi dobře Long a "Dave" Čech, chodili si pro balóny a rozdávali je lépe postaveným spoluhráčům. Dave dokonce krásným halfvolejem málem vyrovnal. Gólman ale míč v posledním okamžiku vyrazil na roh.

  Do půle se ještě soupeři podařil parádní útok. Přetažený centr z pravého křídla směřoval na zadní tyč a tam nabíhající útočník hlavou poslal míč napříč celou brankou přes bezmocného Honzu Pospíšila. Gól jak z reklamy na fotbal.  Vstup do druhé půle se nám bohužel nepovedl. Petr "Šťuch" Stauch si vyběhl na výlet, ale ztratil míč a Střešovice z rychlého útoku daly už na 3:0.


  Ondra Krůta se snaží udržet míč na hrací ploše

  Snížili jsme také krásnou brankou. Long kopal roh zleva, na malém vápně se skvěle do vzduchu zavěsil Marek Vokurka a prudkou hlavičkou málem protrhl síť.

  Na pár minut jsme převzali iniciativu a přimáčkli domácí na jejich půlku. Aktivní Ondra Krůta dvakrát prudce vypálil, ale jeho střely brankář kryl.

  To byl možná jeden z hlavních rozdílů mezi oběma týmy. Střešovičtí hráči stříleli hodně efektivně. Za pár okamžiků to předvedl podsaditý až obézní obránce, který z dobrých 23 metrů trefil přesně k tyči.

  Na druhé straně se za obranu dostal Viktor Kábele a přehodil vybíhajícího brankáře. Už už se zdálo, že skóruje ve svém třetím zápase po sobě, ale míč se odrazil od tyče a poskakoval po brankové lajně. Až přiběhl obránce a uklidil balón do bezpečí.

  Dvě minuty před koncem pak domácí opět ranou z dálky dokonali své vítězství a završili na 5:1.

  Přezimujeme tak na předposledním místě tabulky, ale je na čem stavět. Ve většině zápasů hra nebyla zlá, jen jsme málo důrazní a efektivní ve vápnech.

  Sestava: Pospíšil - Stauch, Vokurka, J. Halgaš (15. Karas), Weiss - D. Svoboda, Long, Čech, Bruthans (88. J.Kábele) - Bratton (46. V.Kábele), O. Krůta
  Branka: Vokurka
  (jkl)