• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým C tým St. a ml. žáci Přípravky Články Stará garda
  B tým - II. třída, oddělení A


  7. kolo - 20. 10. 2012
  Béčko jako první porazilo Lochkov

  Sokol Lipence B - Sokol Lochkov 4:2 (3:0)  V sobotu odpoledne dokázalo lipenecké béčko porazit Sokol Lochkov, který zatím s jediným vroubkem - remízou se Zbraslaví - suverénně vede naši tabulku. Přichystalo tak hostům nemilé překvapení, jež především v závěru utkání mnozí Lochkovští těžce nesli. Možná nás hosté podcenili, nebylo by divu po takové katastrofě z minulého týdne (1:9). Tak nebo tak jsme dokázali prvnímu týmu tabulky uzmout velmi cenné body, a napravit si tak chuť z minulých porážek.

  Lochkov dostával co proto hned od začátku zápasu. Během pár minut se na hřišti událo tolik, že to málem stačilo na celé klání. Vše začalo povedenou kombinací na levé straně mezi Vladykou a Šalamounem, která vyústila v parádní pozemní centr na úroveň penalty. Tam se důrazem jemu vlastním dostal první k míči Pagáč a chytře si jej nechal projít pod nohama. Za ním už číhal všudypřítomný Petr Macků a pohodlně otevřel skóre utkání - 1:0.

  Hráči Lochkova byli jako opaření. Přestože se tlačili v úvodních minutách více na naši branku a hrozili, seč jim síly stačily, byli prvními, kteří inkasovali. Jenže z našeho repertoáru to zdaleka nebylo vše. O pár minut později se totiž Petr "Máca" prosadil podruhé. Hosté za to zase vzali a tasili drápy, jejich útok však vyzněl na prázdno. Toho jsme opět velmi vydařenou kombinací takřka od píky zezadu využili. Středem pak k výše jmenovanému prošla přesná příhra a on se znovu nemýlil - 2:0.

  Další rána pro hosty, už jim začínalo téct do bot. Pár chvil na to už ale měli v botách úplnou potopu, neboť Lipenečtí znovu navýšili Skóre. Podobně jako u branky první, ale tentokrát na pravé straně, výborně vyšachovali domácí obranu hostí a poslali do úniku Týče. Ten pak našel centrovaným balónem v soupeřově šestnáctce Pagáče, který už neměl těžkou práci - 3:0. Hosté byli rozmrzelí a začali se mezi sebou hádat, kazili útoky a přihrávky a do konce poločasu se nijak zvlášť neprosadili.

  Zato druhý poločas byl téměř v opačném gardu než ten první. Lochkovští se nadechli k velkému obratu, jenž naštěstí pro domácí nedokázali dotáhnout do zdárného konce. Nejdříve se na úrovni penalty ve vápně otočil hostující útočník a mezi našimi stopery vypálil svůj projektil přímo k tyči - 3:1. Nedlouho na to se na zadní tyči nikým nehlídaný útočník prosadil po tom, co míč proletěl skrz chumel všech naskakujících hráčů. V 10. minutě druhé půle to bylo už jen o gól - 3:2.

  Začínalo to vypadat bledě - Lochkov byl jako na koni a získal sebevědomí, my byli jako přejetí parním válcem a naše sebevědomí bylo na bodu mrazu. Poslední slovo k výsledku však řekly Lipence. Jednoduše jako nejlepší obranu zvolily útok. Kovalčík vhazoval dlouhý míč do vápna na Týče, ten si míč zpracoval, vykličkoval a vrátil Kovalčíkovi na lajnu. Odtud Kovalčík nacentroval do vápna do chumlu spoluhráčů, kam si naběhl z druhé vlny Šalamoun a nádherným halfvolejem zavěsil pod břevno - 4:2.

  Do konce utkání se samozřejmě Lochkovští rvali jako tygři, aby se dotáhli alespoň na jednobrankový rozdíl. Jejich snaha však nebyla příliš efektivní, hodně faulovali a hodně diskutovali s rozhodčím. Jednou naštěstí zachránila Havlíčka tyč, o zbytek se s větší či menší jistotou postarali obránci.

  Lipenecký B tým se tedy v podstatě postaral o senzaci a porazil prozatím neporažený Lochkov, jenž ještě před rokem trápil naše áčko. Přestože hráli Lipenečtí na domácí půdě, v roli favorita byli jistě hosté. Naši tímto utkáním uťali sérii proher a snad započali další, tentokrát vítěznou. Teď na nás čeká Olymp.

  Sestava: Havlíček - Procházka, Šimůnek, Císařovský P. (55. Menšík), Kovalčík - Pagáč, Barva (C), Týč, Vladyka - Šalamoun, Macků Petr
  Branky: Macků 2, Pagáč, Šalamoun
  (jkl)