• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípr. Mladší přípr. Školička Stará garda

  A tým

  30. kolo - 18. 6. 2022
  Pouťový závěr sezóny a překvapivá kanonáda

  Sokol Lipence - Spoje Praha B 8:2 (3:0)


  Hosté začali ostře a měli v úvodu několik šancí, tady však netrefili branku

  Závěr sezóny se lipeneckému áčku povedl a po zápase si hráči zaslouženě užívali potlesku fanoušků u Chytrého klandru. A to společně se svými malými kolegy z mladší přípravky, kteří je na hřiště doprovodili a pak se s nimi po utkání vyfotili.

  Soupeř se snažil zápas přeložit, protože ve stejnou dobu hrálo jeho áčko na Tempu o postup do přeboru (a vyhrálo 4:1). Jenže zápas v Lipencích byl součástí Slavností slunovratu, pozvali jsme kolotoče, houpačky, plánovali zapálit hranici a večer zahrála kapela Country Zbraslav. Až na oheň všechno vyšlo parádně. Rozdělávání ohňů je však kvůli velkému suchu zakázáno...

  Hosté nakonec složili nevyrovnaný tým. Na jedné straně by minimálně tři hráči z fleku mohli hrát divizi, na druhé straně na becích museli zaskakovat starší hráči, kteří měli občas s míčem problémy.

  Úvod utkání ale patři Spojům. Dvakrát se dostali do poměrně slibných šancí, ale nedokázali je proměnit. Naopak naši hráči udeřili hned z první možnosti. David Čech dostal trochu prostoru na úrovni vápna a umístěnou střelou překonal brankáře hostí.


  David Čech (zcela vlevo) střílí první gól utkání

  Druhý gól vypracoval Ivan Hašek. Aktivně presoval hostujícího obránce, míč mu vypíchl, pak nádherně předložil Robinu Poulovi a ten se před brankou neměl problém prosadit. Svůj teprve druhý letošní start pak okořenil dalším gólem ještě do poločasu. Takže 3:0, do přestávky, to se tedy nečekalo.


  Pavel Hašek atakuje brankáře soupeře

  Hned po přestávce brankostroj pokračoval a krásnými nůžkami se blýskl Pavel Hašek. Brankář pomalu ani nestačil zvednout ruce. Stejný hráč pak v 60. minutě přidal další branku a oživil naději, že by se mohl dotáhnout na Jakuba Maivalda z Čakovic, který dal v soutěži 31 gólů. Pavlovi v této chvíli chyběly dvě trefy.

  Pak ale naši hráči v obrovském vedru trochu zvolnili a Spoje toho využily ke vstřelení dvou gólů.


  Trestný kop Spojů míří přesně do horního růžku branky Radka Činovce, "Čína" tam prostě nedosáhl

  Nicméně plamínky jejich nadějí v 80. minutě definitivně sfoukl Viktor Janauer, který dorazil střelu Pavla Haška a zvyšil už na 6:2. O dvě minuty později byl ve správný čas na správném místě nejmladší hráč na hřišti Michal Doubek a přidal už sedmý gól.

  Dvě minuty před koncem základní hrací doby se Pavel Hašek nejlépe zorientoval ve vápně soupeře a krásně umístil míč do pravého horního růžku. Už mu chyběl jediný gól na titul nejlepšího střelce 1.B třídy ... Ale nakonec se mu to nepovedlo a skončil na druhém místě. Jeho bratr Ivan dal 25 gólů a je v tabulce střelců pátý. Bratři Haškové tak dali polovinu gólů našeho týmu (30+25=55 ze 109)!


  Společné foto áčka s mladší přípravkou

  Konečné 5. místo asi odpovídá výkonům celého týmu v průběhu dlouhé sezóny. Podzim byl velmi nadějný, vstup do jara naopak velmi nepovedený. Ve druhé polovině jara však série pěti vítězství v řadě a sedmi utkání bez porážky vrátily pohodu do týmu i radost fanouškům. Po šesti nedělní přestávce začíná nová sezóna o víkendu 6. a 7. srpna.

  Sestava: Činovec - Meghji (68. Janauer), Kerbach, J.Vladyka (55. Krejzar), Šalamoun, Cikrt, Holub, I. Hašek, P. Hašek, David Čech (78. M. Doubek), R. Poul (68. Daniel Čech)
  Branky: P.Hašek (pen.), Pecka
  (jkl)