• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípr. Mladší přípr. Školička Stará garda

  A tým

  29. kolo - 12. 6. 2022
  Brankové konstrukce zastavily vítěznou sérii

  Sokol Písnice - Sokol Lipence 3:2 (2:0)  Před dvěma týdny nás vedoucí mužstva Podolí varoval, že v utkání s Písnicí je třeba si pohlídat hráče Bálka a Micku. Hráči to slyšeli v kabině před zápasem, ale nebylo to nic platné. Výše jmenovaní, zejména exligista Vladimír Bálek z Bohemians, zařídili všechny body a vlastně i obě červené na naší straně. Málo platné nám bylo držení míče tak 70:30 a nastřelené (celkem třikrát) brankové konstrukce...

  Od začátku bylo jasné, jak se zápas bude vyvíjet. Domácí "zaparkovali autobus" před svým vápnem a spoléhali na rychlé brejky. Hned v 5. minutě dostal přihrávku na nepokrytou naší pravou stranu právě Bálek a osamocen před Tomášem Poulem mu nedal šanci. 1:0.

  Měli jme více ze hry, ale vytvářeli jsme si jen takové pološance v podobě závarů před domácí brankou. A tak udeřili domácí podruhé a opět obdobným gólem, jako byl ten první, jenže tentokráte skóroval Jan Micka, bývalý hráč Dukly Praha. 2:0 a to už bylo zlé. Nadto jsme museli střídat, kapitán Pepa Vladyka předal pásku Dominiku "Hausovi" Šalamounovi a na hřiště přišel Daniel Čech.

  Druhá půle byla o dost lepší. Hned ve 46. minutě Pavel Hašek našel Ondru Holuba a ten rozezvučel břevno poprvé. V 63. minutě byl Pavel Hašek faulován a sám pentli nechytatelně proměnil. 2:1. (viz video).  Pak měl Háša na noze dokonce vyrovnání, ale skoro z malého vápna nastřelil opět břevno. Svírali jsme domácí, kteří nutně body potřebovali k záchraně. Velkou šanci měl Venca Jankovský, kterého našel Pavel Hašek, bohužel Vencova střela se vytočila ven z brány.

  Soupeř také spoustu našich střel pochytal těly bránících hráčů. V tu dobu jsme už museli hrát na riziko, bohužel jsme museli přeorganizovat celou obranu, to když odstoupil ze hry Karel Vladyka a zranil se i Míra "Péca" Pecka, který se alespoň vysunul na podhrot, kde ale víceméně statoval.

  Zhruba 20 minut druhé půle jsme tak hráli vlastně v devíti, nebyl už nikdo na střídání, neboť dva hráči se omluvili odpoledne před zápasem, u jednoho to navíc byl opakovaný exces, který byl pokladníkem řádně naceněn.

  V době největšího tlaku utekl opět soupeřův šutér Bálek, obešel vše, co mu stálo v cestě a z úhlu zavěsil na 3:1. To se psala 83. minuta, nicméně o dvě minuty později se z hranice vápna trefil k tyči zraněný Péca a vykřesal naději gólem na 3:2.  Vrhli jsme se do útoku, s avizovaným nastavením bylo ještě něco času. Podařilo se nám Hausem nastřelit již v pořadí třetí brankovou konstrukci, škoda, remízu bych si zasloužili. Samozřejmě naše obrana byla již otevřená a při snad posledním pokusu dostat míč před soupeřovu branku náš gólman podklouzl, domácí Bálek se mu chystal míč odebrat, náš brankář mu to faulem zmařil, což mohlo u posledního hráče znamenat pouze jedno - červená karta. Do branky musel Haus a nás bylo již jen devět. Ale přesto jsme to ještě zkusili, Filip Škarda vyvážel míč na polovinu soupeře, hráč Bálek ho nešetrně sundal, bohužel Škardič do něj strčil a na světe byla druhá "redka". Pak se již jen ozval závěrečný hvizd rozhodčího Zatkala.

  Ve druhé půli jsme nehráli úplně špatně a nějaké body jsme si jistě zasloužili. Jak výše uvedeno, domácím vítězství zařídil zejména hráč Bálek. Spekulace, že bychom snad nehráli na plný plyn, neboť domácí body nutné potřebovali k naději na záchranu v soutěži, zcela nesporně vyvracejí ony dvě (zbytečné) červené na konci zápasu. Se sezónou se rozloučíme v sobotním domácím utkání s rezervou Spojů Praha.

  Sestava: T.Poul - Kerbach, Meghji (46. Škarda), Pecka, K.Vladyka, Pa:Hašek, J.Vladyka (40. Daniel Čech), David Čech, Šalamoun, Holub, Jankovský Branky: P.Hašek (pen.), Pecka
  (krb)