• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípr. Mladší přípr. Školička Stará garda

  A tým

  28. kolo - 5. 6. 2022
  Výhra pro tátu dvojčat se rodila těžce

  Sokol Lipence - Slavoj Podolí B 3:2 (2:0)  V pořadí pátá výhra v řadě (a celkem 7 neproher v řadě) stála nakonec více sil a nervů, než se mohlo po první půli zdát. Proti týmu plného mladíků jsme totiž dobře začali, hned v 10. minutě Venca Jankovský vydřel míč, posunul ho na Ondru Holuba a ten uvolnil Honzu Cikrta. Cikina vnikl do pokutového území, vyhnul se hostujícímu gólmanovi a z úhlu rozvlnil síť.

  Ve 26. minutě pak z pozice beka Karel Vladyka napálil v tísni míč a ten se zvysoka snášel na polovinu soupeře. Vystartoval proti němu gólman, ale i Pavel "Háša" Hašek. Přehodil brankáře snad ze 30 metrů a stal se autorem další nádherné branky.

  Hosté nevěděli moc co hrát, ale bohužel jsme už náš náskok nenavýšili, ačkoli aktivita byla jednoznačně na našich kopačkách. V tuto dobu si nikdo nepřipouštěl komplikace, ty ale měly přijít... Varováním mohl být neuznaný gól hostí pro ofajd jejich útočníka, který se hezky trefil hlavou k tyči Nelidovy branky.

  Do druhé půle jsme nastoupili ve stylu, že se nemůže nic stát. Ale stalo se, a to hned ve 48. minutě, když podolský útočník utekl po naší pravé straně a předkládal míč před naší bránu, ve druhé půli hájenou novopečeným otcem dvojčat (v ten den v ranních hodinách) Radkem "Čínou" Činovcem. Bohužel centr/polostřelu směřující na naši branku mimo dosah Číny si usměrnil do vlastní sítě Dominik "Haus" Šalamoun, nutno ale říci, že jinou volbu skoro neměl. Branka byla stejně připsána hostujícímu střílejícímu hráči.

  Hostům narostla křídla a my se začali trochu obávat o výsledek. V 70. minutě přišlo vyrovnání po hrubce v naší obraně, to když Viky Janauer kontroloval míč směřující do zámezí. Jenže hostující hráč mu míč vypíchl a jeho přihrávka našla kolegu na malém vápně - ten neměl problém míč nasměrovat do naší svatyně.  Až pak jsme trochu začali ve druhé půli hrát a vytvářet si šance. Po jedné takové Haus pěknou hlavičkou vystrašil soupeřova gólmana, ten vyrazil na roh. Hosté začali zdržovat, bod by se jim v jejich záchranářské misi náramně hodil.

  Naštěstí v 80. minutě Haus utekl po levé straně a předložil míč zhruba na penaltu Hášovi a ten netísněn z prvního dotyku umístil míč za záda brankáře Podolí. Tak a teď už jsme nemuseli spěchat zase my... Ač rozhodčí Košař mladší nastavil tři minuty, stav se již nezměnil a my mohli slavit další výhru.

  Pochvala by slušela snad za první půli, výtečný byl zejména Honza Cikrt. Druhá půle byla slabší, ale dokázali jsme opět vítězství strhnout na naši stranu a to je dobře.

  Sestava: T.Poul (46. Činovec) - Šalamoun (85. Škarda), Pecka (63. Janauer), Krejzar, K.Vladyka (46. Kerbach), Cikrt, David Čech, J.Vladyka (74. Meghji), Holub, P.Hašek, Jankovský
  Branky: P.Hašek 2, Cikrt
  (krb)