• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípr. Mladší přípr. Školička Stará garda

  A tým

  27. kolo - 28. 5. 2022
  Nádherné branky korunovaly naši výhru

  ABC Braník B - Sokol Lipence 3:8 (1:2)


  První gól zápasu, domácí dávají z penalty na 1:0

  Při pohledu na konečný výsledek se nezúčastněnému čtenáři zdá, že to muselo být v Braníku snadné vítězství. Avšak nerodilo se lehce, zejména v první půli. A to i proto, že jsme prohráli los a hráli proti větru. Za rezervu domácích nastoupila hned čtveřice hráčů z kádru áčka, které hrálo předzápas.

  Z počátku zápasu byli domácí lepším týmem a dostávali se do blízkosti naší brány. V 7. minutě zasekl míč domácí útočník a chytře přepadl přes nohu Pavla "Krejzyho" Krejzara, bohužel ve vápně. Kopala se první penalta zápasu a byť měl brankář Radek "Čína" Činovec k míči blizoučko (viz foto), prohrávali jsme 1:0.

  Pak následovaly další vyložené šance domácích, Čína dvakrát vytáhl neskutečný zákrok. A když ho předvedl potřetí, ale stejně míč směřoval do naší sítě, ukopl ho na poslední chvíli Krejzy.


  Radek Činovec vyráží střelu branického hráče

  Pak jsme se nedechli i my. To ve 23. minutě po autu Honzy "Krbečka" Kerbacha a následné přihrávce Pavla "Háši" Haška se k míči dostal přibližně 20 metrů od branky kapitán Pepa Vladyka a jeho poměrně pomalou střelu "šmudlu" do středu branky domácí gólman, stojící bůhví kde, podcenil a nedosáhl na ni - 1:1.


  Velká šance domácích, ale gól z toho nebyl

  Hra se už vyrovnávala a aktivita byla spíše na našich kopačkách. Ve 44. minutě vybojoval Ondra Holub roh, sám ho zahrál a zhruba na velkém vápně, nikým neatakován, se krásně do vzduchu položil takovými polonůžkami Ivan Hašek a ačkoli si domácí brankář na tu bombu sáhl, byl to gól. "Podle mého názoru to byl nejhezčí gól jara," řekl manažer týmu Honza "Krbec" Kerbach st. Domácí rozehráli a ozval se hvizd ukončující poločas za stavu 1:2 pro nás.

  Zápas naši plejeři zlomili hned na počátku druhé půle. Domácí rozehrávali do druhé půle, míč se ale dostal po několika odrazech k Pájovi Haškovi a ten z kruhu z asi 45 metrů napřáhl a nám, co jsme toto už viděli v Lipencích, bylo vše jasné. Pokud trefí kasu, bude to gól "a la Schick". A byl to opravdu gól na 1:3.

  O tři minuty později byl právě Háša faulován v pokutovém území a exekuce se ujal jeho bratr Ivan. Bezpečně proměnil (viz video) a stav 1:4 mohl slavit i táta Ivan obou bratrů Hašanů, který zápas navštívil.  No a pak to šlo jako po másle, přidávali jsme další branky do zdecimované obrany domácích, která nedosahovala kvalit svých útočících spoluhráčů. Nejprve Háša vyzval ke skórování Pepu Vladyku a ten se podél domácího brankáře nemýlil a bylo už 1:5. Svou důsledností se hned o pár chvil později prosadil nejprve Venca Jankovský, který dotlačil skluzem z malého vápna míč do kasy soupeře, a pak i Honza Cikrt, který zkušeně obešel gólmana a ten míč vyndal až za brankovou čarou (gól byl uznán).

  Vrcholem byl útok dvou našich hráčů na samotného gólmana domácích, který zakončil do prázdné kasy Ivan Hašek. V mezidobí domácí vstřelili dvě branky, které ovšem jen přispěly ke gólovým hodům tohoto zápasu a nás opravdu mrzet nemusely... Takže konec 3:8.

  "Co k tomu říci. Za stavu 1:1 jsem si přál konec a tedy bod, domácí opravdu nevypadali v první půli špatně. Byla by to ale chyba, soupeře jsme jasně ve druhé půli přehráli a hráli fakt dobře. Díky všem," konstatoval po zápase manažer Krbec. Radost ovšem má i pokladník Tomáš "Nelida" Poul, neboť byly nějaké zbytečné žluté, hat-trick, kapitánská páska Honzy "Cikiny" Cikrta (po vystřídání Pepy Vladyky) atd.

  Sestava: Činovec - Meghji (46. Daniel Čech), Pecka, Krejzar, Kerbach, I.Hašek, Cikrt, P.Hašek, J.Vladyka (68. Melich), Holub, Jankovský

  Branky: I.Hašek 3, J.Vladyka 2, P.Hašek, Cikrt, Jankovský
  (krb)