• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípr. Mladší přípr. Školička Stará garda

  A tým

  26. kolo - 21. 5. 2022
  Čtyři bratrské dvojice udolaly Zličín

  Sokol Lipence - FC Zličín B 2:0 (1:0)


  Ivan Hašek v tomto okamžiku neprostřelil hradbu těl zličínských hráčů, jeho chvíle přišla o něco později

  Lipenecký A-tým se čtyřmi bratrskými dvojicemi celkem s přehledem zvítězil na béčkem FC Zličín. To vedl poměrně mladý, ambiciózní trenér, který své svěřence chválil i za základní fotbalové úkony. V sobotu však jeho mužstvo na vítězství nemělo, bylo většinu času pod tlakem a je jen škoda, že toho naši hráči ve finální fázi nedokázali využít.

  Přitom jsme čli do vedení celkem brzy. Pavel Hašek poslal po levém křídle Dominika Šalamouna, ten do vápna přihrál Davidovi Čechovi a mladý křídelník si už před brankářem věděl rady a zasunul k bližší tyči.

  Naše mužstvo se uklidnilo, ale v útočném fázi to bohužel znát nebylo. Vždycky chyběl poslední krok nebo lepší přihrávka. Pepa Vladyka mohl dát klidně tři góly, když se vždycky skvěle uvolnil, ale vystřelil buď do brankáře nebo těsně vedle.

  Také Pavel Hašek se protlačil za obranu hostí a obstřeloval gólmana na vzdálenější tyč. Strážce zličínské svatyně však předvedl parádní zákrok a špičkami prstů vytlyčil míč na roh.


  V jediné gólové šanci mířil zličínský útočník (schován za Viktorem Janaurem) těsně vedle

  Do toho přišla jediná gólová šance soupeře. Po sérii nepřesností na naší straně se zličínský záložník dostal za obranu a sám před Radkem Činovcem volil střelu na bližší tyč. Stejně netrefil.

  Po změně stran se náš tým snažil přidat druhý gól, ale opět ho zrazovaly finální přihrávky nebo střelba. Třikrát opět vynikl zličínský gólman, když vychytal Dominka Šalamouna, Pavla Haška i Davida Čecha. Posledně jmenovaný se pak ještě proháčkoval obranou a umísťoval míč do protipohybu brankáře, ale v poslední chvíli mu do střely vložil nohu vracející se obránce. Obrana Zličína koneckonců zablokovala minimálně další čtyři střely našich hráčů. Pavel "Krejzy" Krejzar si pak troufl míč vyvézt sám kolmo proti brankáři, ale v rozhodující chvíli míč netrefil dobře.


  Pavel Krejzar (vlevo) protáhl brankáře hostí, ale branku netrefil

  Úspěšný nebyl ani hlavičkující Viktor Janauer, který si na zadni tyči počíhal na roh Dominika Šalamouna, ale rybičkou gólmana hostí nepřekonal. Proto bylo i v 80. minutě skóre stále jen 1:0.


  Ani rybička Viktora Janauera gólový úspěch nepřinesla

  A tak jistotu přinesla až akce bratří Hašků osm minut před koncem. Na konci byl Ivan, který dával takřka do prázdné branky.

  V týmu se tentokrát potkaly čtyři bratrské dvojice: Pepa a Karel Vladykovi, Pavel a Ivan Haškovi, Daniel a David Čechovi a Vojta a Michal Doubkovi. Teoreticky by mohli nastoupit ještě bratři Poulové a Halgašové...


  Čtyři bratrské dvojice, které zasáhly do zápasu proti Zličínu: Daniel a David Čechovi, Ivan a Pavel Haškovi, Karel a Pepa Vladykovi, Michal a Vojta Doubkovi

  Sestava: Činovec - K.Vladyka (58. M.Doubek), Pecka, Janauer, Šalamoun, Krejzar (84. M.Halgaš), P.Hašek, David Čech, Daniel Čech, Holub (81. V.Doubek), J.Vladyka (58. I.Hašek)
  Branky: David Čech, I.Hašek
  (jkl)