A tým

19. kolo - 29. 4. 2018
    Nevýrazný výkon na body stačit nemohl

Sokol Stodůlky - Sokol Lipence 3:0 (1:0)

Na hřiště našeho tradičního soupeře jsme zajížděli bohužel ve stavu, kdy jsme byli z různých důvodů oslabeni hned o tři stopery, navíc v úvahu přicházející na tuto pozici Pajas Vodrážka je po operaci kolene. Na místa stoperů se tak musel posunout Zdeněk "Kuky" Koukal a ve druhém poločase dokonce i Pepa Vladyka a i když se se svou rolí popasovali dobře, jejich kvalita logicky scházela v útočné činnosti. V tomto utkání jsme vůbec improvizovali, ale situace nás k tomu donutila.

První šanci utkání měli hosté hned ve 3. minutě, kdy se domácí hráč vynořil zcela sám před Tomášem Poulem. Naštěstí pro nás přestřelil.

Pak jsme se do šance dostali i my, osamocený Daniel Čech dostal od Pepy Vladyky ideální přihrávku zhruba na soupeřovu desítku, nicméně brankář Stodůlek Šalanda zkušeně zmenšil úhel a míč šel jen do něj. Škoda, mohli jsme vést.

Do vedení šel však soupeř a to svým nejlepším hráčem Markem Nešporem, který okusil i druhou ligu v dresu Bohemians. Režíroval celou hru domácích a zřejmě jsme si na něj měli dávat většího bacha, neboť právě on ve 26 minutě "vymotal" celou naší obranu včetně gólmana a zkušeně zavěsil.

Ve zbytku první půle se hrál vyrovnaný zápas, měli jsme i další šanci, to když Kuky (v tomto utkání náš nejlepší plejer) našel ze stardardky hlavu Robina Poula, ale bohužel míč šel v jasné pozici do středu soupeřovy branky a tím pádem i náruče gólmana. Dvakrát se vyznamenal i Tomáš "Nelida" Poul v naší svatyni.

Do druhé půle jsme byli nuceni střídat Karla Vladyku (tedy v pořadí již čtvrtého stopera) a na jeho místo se posunul právě jeho bratr Pepa Vladyka. Do hry šel Ondra Krůta z béčka.

Hned na začátku druhé půle našel opět Kuky ideálně postaveného Ivana Haška, který stál osamocený před gólmanem domácích, Ivan ale z prvního doteku v jasné šanci přestřelil. Potvrdilo se známé "nedáš - dostaneš", když prakticky z protiútoku v 50. minutě jsme inkasovali. Proti našemu brankáři postupoval osamocený hráč domácích a nemýlil se. Byla to branka z ofsajdu, ale s tím nic již nenaděláme. Videorozhodčí nebyl v neděli ani na Slavii, ani ve Stodůlkách...

To v 52. minutě upravil soupeř na 3:0 již po zásluze, to když Dominik "Haus" Šalamoun chtěl v tísni dát malou domů našemu brankáři, míče se však zmocnil soupeř a snadno vstřelil branku.

Bylo tak rozhodnuto, neboť zbytek zápasu se odehrával spíše mezi vápny a jak výše řečeno, chyběla nám větší kvalita v útočné fázi, kde jsme nepodrželi míč. Nelida naopak v naší brance zlikvidoval i další samostatný nájezd soupeře v samotném závěru.

Příští kolo hrajeme v neděli 6. května od 17 hodin doma s prvním Podolím, přijďte nás povzbudit!

Sestava: T.Poul - Šalamoun, K.Vladyka (46. O.Krůta), Koukal, Cikrt, Hašek (53. Jankovský), Šedivý (63. Venglář), D.Čech, J.Vladyka, Witberger, R.Poul