• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým C tým Žáci Přípravky Předpřípravka Články St. garda

  A tým

  1. kolo zimního turnaje - 12. 1. 2014
  Zdařilé premiéry byly vykoupené zraněními

  Sokol Lipence - Újezd nad Lesy 4:0 (2:0)

  V akci je nová posila do branky Martin Čechák

  První přípravný zápas nad soupeřem, který v 1.A třídě (ale druhé skupině) okupuje, stejně jako my, předposlední příčku tabulky (a steně jako my vyměnil trenéra), jsme sice hladce vyhráli, ale ztráty převažovaly.

  Utkání jsme začali lépe. Na centr z rohu si naběhl Jirka Chroustovský, ale jeho střelu brankář soupeře kryl. O chvíli později kapitán Halgaš rozehrál rychle standardku a našel hlavu tentokráte Ivana Haška, střela ale lízla jen boční síť.

  Soupeř nehrál úplně špatně, ve středu hřiště byla hra poměrně vyrovnaná, ale k vážnějším šancím naše dobře hrající obrana soupeře nepustila. V 15. minutě jsme však utrpěli první zranění, to Máru Vokurku zmasíroval soupeř při rohovém kopu tak dokonale, že výsledkem byla přeražená nosní přepážka a spousta krve. Mára musel opustit hřiště a na jeho místo musel náš náhradní gólman Martin Čechák, který je u nás na zkoušce. Proč on? Nikdo jiný zkrátka nebyl k dispozici, opět se omluvilo několik hráčů, někteří v předvečer zápasu...

  Ve 31. minutě to ale již přišlo, Honza Cikrt uvolnil ideálně Ivana Haška a ten tváří v tvář gólmanovi chladnokrevně zavěsil k tyči soupeřovi kasy a my vedli 1:0. O chvíli později dostal míč na pravou stranu mladík Jindra Richtr a od pomezní čáry centroval před branku tak, že míč skončil odrazem od vinglu za zády překvapeného brankáře a my vedli 2:0.

  Bohužel o chvíli později při souboji o míč Jindra upadl tak nešťastně, že si zlomil klíční kost a bude tak cca dva měsíce bez fotbalu. Draze zaplacený premiérový gól za áčko...

  V samotném závěru si soupeř vytvořil přečíslením svou snad jedinou šanci v první půli, ale soupeřův útočník poslal ideální míč z velkého vápna až na hřbitov za naší svatyní.

  Do druhé půle nemohl nastoupit ani Ivan pro bolesti v tříslech. Naštěstí utkání obětavě dohrál zraněný Mára Vokurka, nastoupil též později dorazivší Vladyka. Do branky si stoupl Martin Čechák, do útoku si šel vzpomenout na léta v útoku v dorostu jeho kolega Tomáš Poul.

  Svou převahu jsme vyjádřili i brankami. Nejprve v 60. minutě geniálně přes celé hřiště našel Milda Witberger dlouhým pasem Vladyku a ten nádherně z první přeloboval vyběhnuvšího gólmana a my vedli již 3:0. Pak Tomáš "Nelida" Poul nastřelil tyčku. A v 75. minutě tvrdou přízemní střelou napnul síť soupeřovi branky počtvrté a vysloužil si tak pochvalu od svého přihlížejícího zraněného bratra Robina...

  Pak se utkání již dohrávalo, ale my jsme mohli ještě zvýšit, když Milda nastřelil osamocen před gólmanem pouze jeho tělo.

  Celkově lze říci, že se hrálo slušně. Na druhou stranu soupeř nebyl z nejsilnějších. Trenér Pospíšil, který také zažil úspěšnou premiéru, byl spokojen s hrou obranné řady, která nepustila soupeře k vážnějším akcím, pochvalu musíme adresovat i Martinu Čechákovi, který se v brance jeví nadějně, diriguje si obranu, dobře hraje nohama a mohl by nám pomoci vyřešit letitý problém s dalším kvalitním brankářem, kterého nutně potřebujeme.

  Sestava: T.Poul (46. Čechák) - Rak, Halgaš (K), Chroustovský, Týč - Cikrt, Hašek, Vokurka, Šedivý - Witberger, Richtr (46. Vladyka)
  Branky: Hašek, Richtr, Vladyka, T.Poul
  (krb)