A tým

21. kolo - 7.4.2024
    Jako na houpačce. Ovšem nadějný výsledek jsme neudrželi

SK Střešovice B - Sokol Lipence 6:3 (2:3)

V krásném počasí jsme nezačali souboj s druhým týmem tabulky špatně, hned na začátku se řítil Pavel "Háša" Hašek na domácího gólmana, bohužel se mu ho přehodit nepodařilo. I další naše standardky byly nebezpečné, ale bez gólového vyjádření.

To přišlo až v 19. minutě, kdy Venca Jankovský běžel sám na gólmana a už ve vápně jím byl sražen a kopala se penalta. Nadvakrát jí proměnil Háša, jehož jistil ještě za ním dobíhající Ivan.

Bohužel vedení nám vydrželo jen 10 minut, protože Nadeem Meghji se nedohodl s Tomášem "Nelidou" Poulem v naší brance a ukázkovou hlavičkou "ala" malá domů skóroval do vlastní sítě. 1:1.

O pět minut později po závaru před naší bránou domácí doslova dotlačili míč k tyči naší branky a stav zápasu otočili na 2:1. Neměl to ale být ale zdaleka poslední zvrat v zápase, neboť ve 38. minutě si Ivan zakřičel na bratra Pavla a ten mu naservíroval s přesností na milimetr míč na jeho hlavu a Ivan srovnal na 2:2.

Pak se nešťastně zranil domácí hráč, nehrálo se snad 5 minut a rozhodčí se rozhodl přesně tuto dobu nastavit. Toho jsme využili a prudký přízemní Ivanův centr do skrumáže před domácí kasu z malého vápna poslal do domácí branky Venca Jankovský. Míč se odrazil od břevna cca 30 cm za lajnu a rozhodčí byli pozorní. Do kabin jsme tedy šli za stavu 2:3 v náš prospěch.

Bohužel úvod druhé půle se nám nevyvedl. Nejprve rozhodčí daroval domácím penaltu, když domácí hráč zakončil bombou vedle, pak zařval a sekl sebou o zem. Kontakt s Karlem Vladykou rameno na rameno tam sice byl, ale co bylo rozhodující, míč byl už dávno mimo hrací plochu... Domácí dárkem nepohrdli a poslali Radka Čínu" Činovce na druhou stranu a bylo to 3:3.

V těchto chvílích již začali domácí přebírat otěže zápasu a přehrávali nás rychlými protiútoky. Z jednoho takového (bohužel po naší standardce) soupeř, zřejmě za hranou ofsajdového postavení, podstřelil v 64. minutě Čínu a dokonal další obrat, prohráváme 4:3.

Snažili jsme se se zápasem ještě něco udělat, ale soupeř vycítil šanci nás dorazit, což se mu ještě dvěma góly podařilo. Konec tedy 6:3 v náš neprospěch.

Co k zápasu říci? Na to, že jsme hráli s aspiratem postupu, to nebylo zlé, zejména v první půli jsme byli dokonce snad i mírně lepší. Nastavené tempo jsme bohužel nebyli schopni udržet a domácí nás uběhali a my si již ve druhé půli toho moc nevytvořili. Nyní nás čeká další favorit, tým Stodůlek, který poslední čtyři kola vyhrál bez inkasované branky. Přijďte nás podpořit.

Sestava: T.Poul (46. Činovec) - Krejzar (65. Císařovský), Cikrt, K.Vladyka, Meghji, Šedivý, Mba, I.Hašek, P.Hašek, Holub, Jankovský (70. Kremlík)
    Branky: I.Hašek, P.Hašek (p), Jankovský