A tým

21. kolo - 7. 4. 2023
    Bojovný výkon a červená karta rozhodly zápas

SK Střešovice B - Sokol Lipence 1:2 (1:0)

Druhé utkání po sobě jsme hráli na hřišti soupeře a opět chybělo několik stabilních hráčů základní sestavy. Nutno říci, že nás soupeř zaskočil už před zápasem. Hráli jsme oproti plánu na trávě, což některým hráčům přineslo potíže s obutím, protože měli kopačky jen na umělku. Pokladník Tomáš "Nelida" Poul si tak v pokutovníku u mnohých udělal záznam za nepřipravenost k zápasu...

Začali jsme dobře, hned ve 4. minutě se dostal do dobé příležitosti Pavel "Háša" Hašek, ale z velkého čtverce přestřelil domácí branku. A tak trestali domácí. V 11. minutě hostující útočník zasekl míč před naším obráncem a všiml si vyběhnutého Nelidy v naší bráně a chytře ho přeloboval. 1:0.

A soupeř měl i další dvě tutovky, naštěstí jsme je přežili. Naopak na naší straně z úhlu provětral rukavice gólmana Pepa Vladyka, z dorážky se pak netrefil Venca Jankovský. Nutno říci, že celkově měli domácí v první půli převahu, to se však mělo změnit. Soupeřův záložník se stihl během zhruba tří minut dvakrát vyžlutit, což znamenalo, že soupeř šel do kabiny již v deseti. Bohužel ztrátu jsme zaznamenali i my, Hášu tahalo a raději ve 43. minutě pustil na plac Borise.

Ve druhé půli se obraz hry změnil. Soupeř se spíše zatáhl, byl si vědom svého oslabení. Otěží hry jsme se chopili my a začali si vytvářet šance. Ve výtečné formě hrající David "Dave" Čech, který sice ráno zaspal (také pokuta), se krásně uvolňoval a servíroval vynikající míče před branku soupeře. Z jedné takové šance dokonce Vencovi chytl domácí gólman opakované dorážky.

Pak to ale přišlo. Radek Šedivý hodil dlouhý aut, který Venca prodloužil se sebe a ve skrumáži před domácí kasou propálil vše, byť si gólman sáhl, Honza "Krbeček" Kerbach. 1:1 a my neustávali v tlaku.

Pak ale přišel zajímavý moment, to když Karel Vladyka přerušil čistě hru, nicméně rozhodčí Petřík st. měl za to, že v pozici posledního hráče fauloval a udělil Karlovi také červenou kartu. Naštěstí jej pomezní arbitr opravil a tahala se pouze karta žlutá, trestný kop pak domácí neproměnili.

Naproti tomu v 75. minutě opět Dave načechral míč do vápna soupeře a agilně hrající Radek Šedivý hlavou do protipohybu gólmana obrátil skóre v náš prospěch. 2:1.

Reakce domácích byla jasná, otevřeli hru, čímž nám umožnili vytvořit si další šance, bohužel Pepa a Venca hřebíček nezatloukli. V těchto chvílích naše obrana v čele se zkušeným Mírou "Pécou" Peckou pracovala zodpovědně, byť jsme museli pro vyčerpání dva hráče střídat. Soupeř si zhruba pět minut před koncem vytvořil tutovku a cpal míč k tyči Čínovy kasy, naštěstí o centimetry minul.

V samém závěru, to už se do hry před naší brankou zapojoval v nastavení i gólman domácích, nastala "trma vrma" zhruba na naší desítce, naštěstí jsme dostali míč do bezpečí. Pak rozhodčí ukončil zápas.

Kluci zaslouží pochvalu. Bojovali, vyvarovali jsme se individuálních chyb a utkání dovedli do úspěšného konce, jen tak dál! Nerad chválím jednotlivce, ale musím říci, že Dave byl opravdu vynikající, dokonce se mne na něj ptal Petr Hájek, bývalý trenér áčka Střešovic - a to byl nějaký plajer!

Sestava: T.Poul (46. Činovec) - Kerbach, Pecka, K.Vladyka (80. M.Halgaš), Meghji, Krejzar (61. Janauer), Pavel Hašek (43. Mba Dong), Šedivý, J.Vladyka, David Čech, Jankovský
    Branky: Kerbach, Šedivý